Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. decembra 2006

Slovan Bratislava povedú ako tréneri Cíger a MiklošovičV hokejovom Slovane Bratislava nastala v pondelok trénerská zmena: klub opúšťa doterajší hlavný kouč Rostislav Čada, na lavičke ho vystriedajú súčasní asistenti Júliusa Šuplera pri ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - V hokejovom Slovane Bratislava nastala v pondelok trénerská zmena: klub opúšťa doterajší hlavný kouč Rostislav Čada, na lavičke ho vystriedajú súčasní asistenti Júliusa Šuplera pri reprezentácii SR Zdeno Cíger s Miroslavom Miklošovičom. Zmena nesúvisí s poslednými výsledkami Slovana a stratou postavenia na čele extraligy, o rozviazanie zmluvy požiadal sám tréner Čada.

"Minulý týždeň vo štvrtok sme mali sedenie s vedením klubu na tému ďalšieho smerovania tímu. Vymenili sme si názory na koncepciu hry, na technicko-strategické vedenie mužstva," uviedol pre klubovú internetovú stránku hcslovan.sk Čada, ktorý mal trochu iné názory ako vedenie klubu. Český kouč sa prikláňal k potrebe väčšej záťaže na hráčov, vedenie klubu sa priklonilo k myšlienke, že hráči by mali mať väčšiu voľnosť a hrať ofenzívnejšie. "Takáto nezhoda by mohla priniesť veľké problémy v budúcnosti, a tak som už vo štvrtok požiadal o rozviazanie kontraktu. Vedenie moje rozhodnutie akceptovalo a dohodli sme sa, že povediem mužstvo ešte v dvoch víkendových zápasoch, čo som splnil," uzavrel Rostislav Čada.

Doterajší asistent Róbert Pukalovič na tomto poste končí, rovnako nebude ani vedúcim mužstva, ale bude naďalej pôsobiť na poste manažéra. "Je mi ľúto, že končím, ale moje pôsobenie pri mužstve nebolo nadarmo. Určite som sa však dosť pri skúsenom trénerovi naučil. S mužstvom ostanem v kontakte, ostávam na poste manažéra,“ uviedol pre agentúru SITA Róbert Pukalovič.

Noví tréneri budú mať na lavičke rovnocenné postavenie, Cíger bude zodpovedný za tréningy a Miklošovič bude mať na starosti taktickú prípravu mužstva. Kým pre Cígera to bude na klubovej lavičke premiéra, Miklošovič bol v sezóne 2004/2005 asistentom Miloša Říhu. S klubom mal kontakty aj v tejto sezóne, keď sa v jej priebehu stal trénerom juniorského mužstva.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budajovo šieste víťazstvo v NHL
<< predchádzajúci článok
Federer a Heninová-Hardennová majstrami sveta podľa ITF

Slovan Bratislava povedú ako tréneri Cíger a Miklošovič - diskusné fórum čitateľov