Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2022

Bude piata voľba detského komisára úspešná? Poslanci majú na výber zo štyroch kandidátovParlament má vo štvrtok piatykrát voliť komisára pre deti. O tento post sa uchádzajú štyria kandidáti - Natália Blahová, Janette ...Zdieľať
bp_1012 2 676x451 19.5.2022 (Webnoviny.sk) - Parlament má vo štvrtok piatykrát voliť komisára pre deti. O tento post sa uchádzajú štyria kandidáti – Natália Blahová, Janette Motlová, Jozef Mikloško a Júlia Lindtnerová.


Ak nebude voľba úspešná, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

Motlová a Lindtnerová sú noví kandidáti, Blahová a Mikloško sa už o post komisára uchádzali. Vlani v decembri Blahová získala pri voľbe jeden hlas a Mikloško štyri hlasy.

Na poslancov čaká aj voľba jedného člena Správnej rady Ústavu pamäti národa na šesťročné funkčné obdobie. Zákonodarci budú vyberať z troch kandidátov, ktorými sú Patri Dubovský, Miroslav Lehký a Jerguš Sivoš.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bude piata voľba detského komisára úspešná? Poslanci majú na výber zo štyroch kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KĽDR má už takmer dva milióny nakazených, uvádzané počty úmrtí sa však odborníkom zdajú abnormálne nízke
<< predchádzajúci článok
Výrobky produktového radu Z lásky k tradícii opäť zabodovali vo voľbe spotrebiteľov