Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Bývalý internát vo Voderadoch je uvoľnený, budú v ňom sociálne službyBudova bývalého internátu vo Voderadoch, ktorú mala v nájme spoločnosť Centrum prenájmu, už bola vrátená Úradu Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK). Ten v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Voderady 11. júna (TASR) - Budova bývalého internátu vo Voderadoch, ktorú mala v nájme spoločnosť Centrum prenájmu, už bola vrátená Úradu Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK). Ten v súčasnosti rokuje s potenciálnym investorom, ktorý by v tých priestoroch vytvoril sociálne zariadenie.


Ako TASR informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí TTSK Blažena Flamíková, zámerom neverejného poskytovateľa je zriadiť formou prenájmu jedno špecializované zariadenie s celoročnou formou pobytu a kapacitou 40 miest a jedno zariadenie pre seniorov s celoročnou formou pobytu a kapacitou 40 miest.

Budovu internátu bývalej Združenej strednej školy potravinársko-poľnohospodárskej vo Voderadoch získala firma Centrum prenájmu do prenájmu od predchádzajúceho vedenia TTSK, a napriek protestom obyvateľov obce ho prebudovala na robotnícku ubytovňu.

Voderadčania proti rozhodnutiu prenajať objekt na ubytovanie 400 robotníkov protestovali otvoreným listom, petíciou s 1062 podpismi za zrušenie uznesenia krajského parlamentu i protestným zhromaždením pred Úradom TTSK v čase, keď bol predsedom kraja Tibor Mikuš. Ani jedna zo snáh nenašla adekvátnu odozvu, obec argumentovala, že pri počte 1460 obyvateľov svojou infraštruktúrou nápor 400 nových ľudí nezvládne a obávala sa aj bezpečnostného aspektu celej tejto akcie. Zmena nastala po krajských voľbách, predseda Jozef Viskupič ukončil zmluvu s prenajímateľom a ten postupne objekt uvoľnil.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán schválil prepustenie Libanončana odsúdeného za špionáž pre USA
<< predchádzajúci článok
Požiar na psychiatrickej klinike v Odese neprežilo šesť ľudí

Bývalý internát vo Voderadoch je uvoľnený, budú v ňom sociálne služby - diskusné fórum čitateľov