Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2018

Časť obyvateľov požiarom spustošeného mesta Paradise sa mohla vrátiťHasiči hľadajú ľudské pozostatky v kempingu zničenom požiarom v Camp Fire v Paradise v Kalifornii, archívna snímka.Zdieľať
Hasiči hľadajú ľudské pozostatky v kempingu zničenom požiarom v Camp Fire v Paradise v Kalifornii, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Los Angeles 6. decembra (TASR) - Úrady v americkom štáte Kalifornia zrušili v stredu evakuačné nariadenia pre východný okraj mesta Paradise, čím umožnili časti obyvateľov vrátiť sa takmer mesiac po tom, ako lesný požiar pripravil o život 85 ľudí.


Lesný požiar, známy ako Camp Fire, bol jedným z najpustošivejších v dejinách Kalifornie. V meste Paradise s populáciou 27.000 ľudí oheň zničil 18.000 budov.

Úrady v stredu otvorili východný okraj mesta iba pre obyvateľov a vo štvrtok ráno miestneho času ho otvoria pre širokú verejnosť, informoval úrad šerifa v okrese Butte.

Agentúra DPA pripomína, že skoršiemu návratu obyvateľov do mesta Paradise zabránili prudké lejaky.

Počet nezvestných po požiari rapídne klesol z predchádzajúcich odhadov na 11. Úrad šerifa tento týždeň upravil bilanciu obetí z 88 na 85.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kanade zatkli finančnú riaditeľku čínskej spoločnosti Huawei
<< predchádzajúci článok
NATO prisľúbilo podporu vládnym silám Afganistanu

Časť obyvateľov požiarom spustošeného mesta Paradise sa mohla vrátiť - diskusné fórum čitateľov