Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2024

Čelili sme invázii a oddelili sme sa od Ruska, šéfka Europarlamentu zhodnotila funkčné obdobie a vyzvala mladých voliťPredsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola v pondelok pri otvorení posledného plenárneho zasadnutia pred ...Zdieľať
belgium_eu_summit_04340 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola v pondelok pri otvorení posledného plenárneho zasadnutia pred blížiacimi sa eurovoľbami poukázala na viacero kľúčových právnych predpisov, ktoré zákonodarcovia prijali počas aktuálneho funkčného obdobia.


Vyzdvihla predovšetkým prelomovú legislatívu v oblasti umelej inteligencie, migrácie, azylu, klímy, vytvárania pracovných miest a ochrany európskeho priemyslu a poľnohospodárstva, nových technológií, digitálnych služieb a trhov.

Postavili sme sa za ľudstvo


„Čelili sme invázii na Ukrajinu, oddelili sme sa od Ruska a vytvorili sme nové priority v oblasti energetiky a zdravia. Postavili sme sa za ľudstvo na Blízkom východe a na celom svete,“ pripomenula Metsola skutočnosť, že Európska únia sa angažuje aj mimo svojich hraníc.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Štyridsaťpäťročná maltská právnička vzdala hold svojmu talianskemu predchodcovi Davidovi Sassolimu, ktorý zomrel v roku 2022, a vyzvala najmä mladých ľudí, aby o šesť týždňov hlasovali v eurovoľbách a formovali svoju budúcnosť, keďže „na každom hlase a na každej voľbe záleží“.

Zatknutia iránskym režimom


Metsola tiež pripomenula, že minulý týždeň uplynuli dva roky od nezákonného zadržania švédskeho štátneho príslušníka a predstaviteľa EÚ Johana Floderusa v Iráne.

Zdôraznila, že tento týždeň bude profesor Ahmadreza Djalali, tiež švédsky štátny príslušník, uväznený osem rokov, čím sa stal najdlhšie zadržiavaným občanom EÚ v Iráne.

„Parlament opäť čo najdôraznejšie odsudzuje ich zatknutie iránskym režimom a bude pokračovať v práci na zabezpečení prepustenia všetkých osôb zadržiavaných na základe vykonštruovaných obvinení,“ uvádza sa v stanovisku.


Zdroj: SITA.sk - Čelili sme invázii a oddelili sme sa od Ruska, šéfka Europarlamentu zhodnotila funkčné obdobie a vyzvala mladých voliť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S menopauzou sa na Slovensku k lekárovi nechodí – ženy v tichosti trpia doma
<< predchádzajúci článok
Skoro sto politických väzňov v Bielorusku má vážne zdravotné problémy a nedostáva sa im riadnej liečby