Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2020

Celoplošné opatrenia sa na Slovensku zatiaľ zavádzať nebudú, situácia je podľa Matoviča pod kontrolou (video)V pondelok zasadalo konzílium epidemiológov, výsledky na tlačovej konferencii predstavili premiér Igor Matovič (OĽaNO) s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a hlavným hygienikom Jánom Mikasom.Zdieľať
Celoplošné opatrenia sa na Slovensku zatiaľ zavádzať nebudú, situácia je podľa Matoviča pod kontrolou (video)

Ako uviedol Matovič, celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú. „Situáciu majú regionálne úrady verejného zdravotníctva pod kontrolou,“ dodal. Ak sa však epidemiologická situácia bude zhoršovať, k opatreniam by sa na Slovensku opäť pristúpilo.

Igor Matovič nevidí ako pravdepodobné, že by sa opäť zavádzali rúška v exteriéri. Skôr by sa malo viac kontrolovať, či sa dodržiava nosenie rúšok v hromadnej doprave, obchodoch a nákupných centrách.

Británia je už podľa konzília epidemiológov menej riziková krajina. Zmena by mala byť platná od pondelka. V zozname bezpečných krajín je stále Česko a Chorvátsko.

Úrad verejného zdravotníctva analyzoval päť týždňov, odkedy sa začali uvoľňovať opatrenia (od 1. júna). Za toto obdobie sa nakazilo 363 ľudí, viac ako polovica z nich sa nakazila v zahraničí. Len 19 z ľudí, ktorí sa nakazili v zahraničí, nakazili ďalších ľudí. Mali sme jednu nadregionálnu epidémiu, a to v Humennom.

Igor Matovič po stretnutí s konzíliom epidemiológov povedal, že najviac pozitívne nakazených prišlo z Česka, Ukrajiny, Británie, zo Srbska a z Macedónska. Výsledok je podľa neho uspokojivý a úrady majú situáciu pod kontrolou, preto netreba robiť celoplošné opatrenia.

 

Video: Tlačová konferencia

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V júli si Česi priniesli koronavírus zo šiestich krajín, najviac zo Slovenska (13. 7. 2020)
 Situácia v Chorvátsku sa zhoršuje, Slovensko ho možno vyradí zo zoznamu „zelených“ krajín (13. 7. 2020)
 Za porušenie karantény bude možno pokuta 5000 eur, pri návrate z „červenej“ krajiny dostane štát vaše telefónne číslo (13. 7. 2020)
 Koronavírus: V nedeľu vykonali necelých 300 testov, pribudol jeden infikovaný (13. 7. 2020)
 Koronavírus: V sobotu pribudlo osem pozitívne testovaných na Covid-19 (12. 7. 2020)
 Vedci zrejme objavili nový druh dravého dinosaura, žil pred miliónmi rokov v Arktíde (11. 7. 2020)
 Británia nezaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, ministerstvo zahraničných vecí je rozhorčené (11. 7. 2020)
 Koronavírus: Pribudlo 23 infikovaných. Nakazení sú po celom Slovensku (11. 7. 2020)
 Minister zdravotníctva Krajčí predloží na rokovanie vlády štatút pandemickej komisie (10. 7. 2020)
 Koronavírus: Máme 19 nových prípadov nákazy Covid-19, najviac v Rimavskej Sobote a Revúcej (10. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Čína chce uvaliť odvetné sankcie na amerických kongresmanov, mali kritizovať politiku komunistickej strany
<< predchádzajúci článok
Francúzovi za zneužívanie indonézskych detí hrozila kastrácia alebo poprava, spáchal samovraždu

Celoplošné opatrenia sa na Slovensku zatiaľ zavádzať nebudú, situácia je podľa Matoviča pod kontrolou (video) - diskusné fórum čitateľov