Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. septembra 2020

Cena práce na Slovensku stúpla, v porovnaní s priemerom EÚ rastie rýchlejšieHodinová cena práce na Slovensku počas apríla až júna medziročne stúpla viac ako bol priemer v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. Celková ...Zdieľať
peniaze1 676x405 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hodinová cena práce na Slovensku počas apríla až júna medziročne stúpla viac ako bol priemer v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie. Celková cena práce v SR sa zvýšila o 7 percent, pričom mzdy a platy posilnili o 12,1 percenta a ostatné zložky ceny práce o 8 percent klesli.


V rámci eurozóny celková cena práce vzrástla o 4,2 percenta a v celej EÚ o 4,1 percenta. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Mzdy a platy v rámci celej eurozóny sa v druhom kvartáli medziročne zvýšili o 5,2 percenta a ostatné zložky ceny práce posilnili o 0,8 percenta. V rámci celej Európskej únie mzdy a platy počas apríla až júna v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpli o 5,3 percenta a nemzdové položky ceny práce sa zvýšili o 0,1 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cena práce na Slovensku stúpla, v porovnaní s priemerom EÚ rastie rýchlejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Púť k Sedembolestnej Panne Márii ovplyvnil koronavírus, prísť mohol len určitý počet veriacich
<< predchádzajúci článok
Pri vyšetrovaní smrti Chovanca musí polícia vypočuť aj slovenských svedkov, žiadajú europoslanci

Cena práce na Slovensku stúpla, v porovnaní s priemerom EÚ rastie rýchlejšie - diskusné fórum čitateľov