Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2021

Cez hraničné kontroly s Nemeckom neprešla až pätina ľudí, dočasné opatrenia možno predĺžiaOd zavedenia kontrol na hraniciach Nemecka s Českom a rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko poslala nemecká polícia domov zhruba pätinu prichádzajúcich ľudí. Počas návštevy nemecko-českého pohraničia to vo ...Zdieľať
germany_virus_outbreak_01735 dcdbe065f64d47d0aef755614dabbc4c 676x425 18.2.2021  - Od zavedenia kontrol na hraniciach Nemecka s Českom a rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko poslala nemecká polícia domov zhruba pätinu prichádzajúcich ľudí. Počas návštevy nemecko-českého pohraničia to vo štvrtok povedal nemecký minister vnútra Horst Seehofer. Podľa jeho slov dosiaľ na hraniciach vykonali 50-tisíc kontrol a 10-tisíc z nich sa skončilo tým, že ľudí poslali domov.


Seehofer naznačil, že Nemecko pravdepodobne predĺži obmedzenia na hraniciach, ale ešte je príliš skoro na to, aby to bolo isté. Podľa pôvodného plánu by mali reštrikcie trvať 10 dní.


Prísnejší režim na nemeckých hraniciach platí od nedele a jeho cieľom je obmedziť šírenie infekčnejších variantov koronavírusu. Nové pravidlá obmedzujú vstup z Česka a Tirolska na nemeckých občanov a ľudí s trvalým pobytom v Nemecku, vodičov nákladných vozidiel, zamestnancov v doprave a zdravotníctve a pendlerov pracujúcich v „systémovo relevantných sektoroch“. Všetci pri vstupe do Nemecka musia ukázať negatívny test na prítomnosť koronavírusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cez hraničné kontroly s Nemeckom neprešla až pätina ľudí, dočasné opatrenia možno predĺžia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj domáce oblečenie môže byť šik a trendy
<< predchádzajúci článok
Naživo: Rover Perseverance sa pokúsi pristáť na Marse, bude hľadať dôkazy o živote

Cez hraničné kontroly s Nemeckom neprešla až pätina ľudí, dočasné opatrenia možno predĺžia - diskusné fórum čitateľov