18. marca 2014

Chelsea vyhráva nad Galatasarayom 2:0 po 1. polčase

Futbalista Chelsea Samuel Eto'o (vpravo) strieľa úvodný gól v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov FC Chelsea - Galatasaray Istanbul v Londýne 18. marca 2014. V úvodnom dueli na tureckej pôde sa zrodila remíza 1:1. Foto: TASR/AP
Bratislava 18. marca (TASR) - Futbalisti londýnskej Chelsea viedli po prvom polčase utorňajšej osemfinálovej odvety Ligy majstrov 2013/2014 nad Galatasarayom Istanbul 2:0. Už vo 4. minúte otvoril skóre Samuel Eto'o, o zvýšenie náskoku sa v 42. minúte postaral Gary Cahill. V prvom súboji v tureckej metropole sa zrodila remíza 1:1, po polčasovom výsledku v odvete by tak do ďalšej fázy postupovali "The Blues".

V druhom zápase večera madridský Real remizoval po polčase doma so Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Skóre otvoril v 21. minúte Cristiano Ronaldo, hostia vyrovnali v 31. minúte zásluhou pravého obrancu Tima Hooglanda. O postupe do štvrťfinále však španielsky veľkoklub rozhodol už v prvom zápase drvivým víťazstvom 6:1 na nemeckej pôde.