Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2021

Chorvátsko zasiahlo v noci ďalšie zemetrasenie, zem sa triasla aj na UkrajineCentrálnu časť Chorvátska zasiahlo v noci zo stredy na štvrtok zemetrasenie. Podľa chorvátskych seizmológov chvenie s magnitúdom 3,7 zaznamenali o 0:32 a epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Petrinja, ktoré ...Zdieľať
gettyimages 846846240 676x365 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Centrálnu časť Chorvátska zasiahlo v noci zo stredy na štvrtok zemetrasenie. Podľa chorvátskych seizmológov chvenie s magnitúdom 3,7 zaznamenali o 0:32 a epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Petrinja, ktoré vlani v decembri zasiahlo ničivé zemetrasenie. Informoval o tom web jutarnji.hr.


Zemetrasenie cítili v širšom okolí Petrinje, Sisaku i v oblasti Záhrebu. „Televízor mi takmer spadol zo stola,“ okomentoval zemetrasenie obyvateľ Petrinje. Niektorí tvrdili, že nastali dve zemetrasenia po sebe a medzi nimi bol počuť hlasný rachot. „Zemetrasenie bolo dlhé. Znelo to ako bomba,“ poznamenali viacerí.

Zem sa vo štvrtok ráno triasla aj na Ukrajine. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra o 6:18 miestneho času nastalo zemetrasenie s magnitúdom 4,3 pri západoukrajinskej dedine Tovste, ktorá sa nachádza asi 400 kilometrov od slovenských hraníc.


Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko zasiahlo v noci ďalšie zemetrasenie, zem sa triasla aj na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku pribudli úmrtia aj zaočkovaní, PCR testy odhalili 949 nakazených
<< predchádzajúci článok
Aká je príčina pádu lietadla pri Chabarovsku? Pátracie tímy našli trosky, osud posádky je však neznámy