24. mája 2007

Cibulková postúpila do finále kvalifikácie

Slovenská tenistka Dominika Cibulková si zahrá vo finále kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur). Vo ...

PARÍŽ 24. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková si zahrá vo finále kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur). Vo štvrtkovom 2. kole kvalifikácie si 18-ročná a zároveň dvanásta nasadená Slovenka poradila v troch setoch so Slovinkou Andrejou Klepačovou 6:1, 3:6, 6:4. V piatkovom rozhodujúcom stretnutí o miesto v stodvadsaťosmičke hlavnej súťaže bude jej súperkou Číňanka Meng Juan.

Cibulková (124. vo WTA Tour) v prvom sete nad Klepačovou (150.) potvrdila vyššie rebríčkové postavenie a suverénne dominovala. V druhom dejstve však 21-ročná Slovinka vyrovnala hru a set vyhrala 6:3. Vstup do rozhodujúceho setu vyšiel oveľa lepšie slovenskej hráčke. Rýchlo si vytvorila náskok 4:0, viedla aj 5:2, ale jej súperka ešte zabojovala a znížila na 4:5. Potom už rebríčkovo tretia najlepšia Slovenka využila svoje podanie na zisk setu aj zápasu. Vo vzájomnej bilancii s Klepačovou sa Cibulková ujala vedenia 2:1.