25. mája 2007

Cibulková postúpila do hlavnej súťaže v Paríži

Slovenská tenistka Dominika Cibulková si po prvý raz v kariére zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji. Osemnásťročná fedcupová reprezentantka zdolala v piatkovom stretnutí 3. kola ...

PARIŽ 25. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková si po prvý raz v kariére zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji. Osemnásťročná fedcupová reprezentantka zdolala v piatkovom stretnutí 3. kola kvalifikácie dvojhry na Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur) Číňanku Meng Juan 7:5, 6:2 a počet slovenských žien v hlavnej súťaži rozšírila na štyri. Okrem Cibulkovej sa na parížskej antuke od nedele resp. pondelka predstavia aj Daniela Hantuchová, Jarmila Gajdošová a Martina Suchá. Svoju súperku v 1. kole spozná mladá Piešťanka (124. v rebríčku WTA) neskôr.

Slovenka nezačala súboj o postup do hlavnej súťaže vôbec dobre. V úvode prvého setu prehrávala so 157. hráčkou rebríčka WTA Tour už 0:4, potom vyrovnala na 4:4, ale za stavu 4:5 čelila pri podaní súperky strate setu. Potom však sériou troch gemov v rade získala prvý set v pomere 7:5. V druhom dejstve mala Cibulková výborný nástup, keď pre zmenu ona viedla 4:0. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a napokon svoju súperku zdolala 7:5, 6:2.