25. mája 2007

Plavec Fesenko v novom rekorde na VCS, dve 3. miesta pre SR

Vytrvalostnými disciplínami sa začal v bazéne na bratislavských Pasienkoch v piatok podvečer 45. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Slovenska (VCS). Všetky štyri ...

BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) - Vytrvalostnými disciplínami sa začal v bazéne na bratislavských Pasienkoch v piatok podvečer 45. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Slovenska (VCS). Všetky štyri disciplíny vyhrali zahraniční účastníci podujatia. Zo Slovákov sa na medailové pozície prepracovali nádejný Richard Varga z STU Bratislava, ktorý skončil tretí na krauliarskej tisícpäťstovke a rovnakú priečku obsadila na 400 m polohové preteky Veronika Kolníková z klubu Kúpele Piešťany.
Najhodnotnejší výkon prvého dňa podujatia a zároveň nový rekord VCS vytvoril na 1500 m voľným spôsobom výkonom 15:26,61 min ukrajinský reprezentant Sergej Fesenko, finalista nedávnych majstrovstiev sveta v Melbourne na 400 m voľným spôsobom.