Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2010

Číňan dostal za pobodanie 16 školákov trest smrtiTrest smrti udelil čínsky súd mužovi, ktorý v apríli na juhu Číny pobodal 16 školákov a učiteľku. Tridsaťtriročný bývalý učiteľ Čchen Kchang-ping vtrhol 28. apríla do ...Zdieľať
sud v cine Foto: SITA,AP

PEKING 11. júna (WEBNOVINY) - Trest smrti udelil čínsky súd mužovi, ktorý v apríli na juhu Číny pobodal 16 školákov a učiteľku. Tridsaťtriročný bývalý učiteľ Čchen Kchang-ping vtrhol 28. apríla do základnej školy v meste Lej-čou v južnej provincii Kuang-tong a nožom zranil 16 detí a učiteľku. Čchena uznal súd vinným z vraždy, aj keď počas jeho útoku nikto nezomrel. "Veľmi kruto zaútočil na deti a učiteľku a spôsobil im ťažkú ujmu," píše sa vo verdikte súdu. Čínske médiá informovali, že Čchen sa chcel pomstiť, pretože sa mu niektoré deti posmievali. Útok sa odohral v ten istý deň, ako v susednej provincii Fu-ťien popravili muža, ktorý dobodal na smrť osem školákov.

Čínou otriasla v posledných mesiacoch séria násilia proti deťom na školách a škôlkach. Od marca zomrelo pri útokoch vyše 27 ľudí a 80 bolo zranených. V niektorých prípadoch bola na príčine duševná choroba, v iných tlak rýchlo sa meniacej spoločnosti či nedostatočne silná podpora zo strany sociálneho systému. Tento rok za útoky v školách odsúdili na smrť už troch ľudí, dvoch popravili. Dvaja útočníci spáchali samovraždu.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmenu vládneho nariadenia žiada aj ÚMS
<< predchádzajúci článok
Pre Irán je rezolúcia OSN zdrap papiera

Číňan dostal za pobodanie 16 školákov trest smrti - diskusné fórum čitateľov