06. marca 2010

Corgoň liga: Dubnica - Trnava

MFK Dubnica - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0). Corgoň liga 2009/2010 - 21. kolo. MFK Dubnica - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0) Góly: 56. J. Vavrík, ...

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) -

MFK Dubnica - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0). Corgoň liga 2009/2010 - 21. kolo.

MFK Dubnica - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)
Góly: 56. J. Vavrík, 62. M. Ondráš - 90. Nascimento dos Santos, ŽK: 15. Bruško, 80. Duga, 87. Bajza - 87. Tiago Bernardini, ČK: 67. Bruško (Dubnica) po 2. ŽK, rozhodujú: Chmura - Brendza, Petríček, 1980 divákov

Dubnica: P. Bajza - Obert, Chupáč, Nosek, M. Ondráš - Bruško - J. Vavrík, Poliaček (90.+ Hector Tubonemi), Šulek - Porázik (54. E. Ľupták), M. Filo ml. (73. Duga)
Trnava: Slovenčiak - Jakubička, Tiago Bernardini, Doležaj, Ľ. Hanzel - Boháček (61. Nascimento Dos Santos) - P. Ďuriš (73. Gogolák), Kopúnek, Ľ. Bernáth - Koro Kone, Štyvar (46. Juhász)

Prví strieľali na bránku domáci, z Filovej prihrávky prepálil Šulek. Streleckých pokusov nebolo veľa, o každú loptu sa bojovalo, hralo sa vzácne v rámci pravidiel, hoci nikto sa kontaktom nevyhýbal. V 13. min vystrašila domácich odrazená lopta od Hanzela, potom zaujal únik Koneho. V 21. min mohol Porázik zaznamenať vedúci gól, zakončil slabšie a navyše presne do Slovenčiaka. O 2 minúty neskôr vystrelil Bruško a v 25. min pracovitý Tiago vykopol loptu od Vavríka z bránkovej čiary. Potom Ondráš zakončoval nepresne ľavačkou a v 41. min si vyslúžil potlesk domáci gólman Bajza, keď sa po loptu vrhol pod nohy Bernáthovi.

O výsledku sa rozhodlo v druhom polčase v priebehu 6 minút. Dubnica začala lepšie kombinovať, darili sa jej rozohrávky. V 56. min prihrával Ľupták Vavríkovi, ktorý loptu umiestnil nechytateľne k ľavej žrdi - 1:0. V 62. min utiekol cez pol ihriska Filo, prehodil na druhú stranu Ondrášovi, proti ktorému vybehol Slovenčiak, ale domáci obranca ho preloboval na 2:0. Vzápätí mohol zvýšiť Filo, lob z 20 m bol pridlhý. Od 67. min hrali domáci oslabení o vylúčeného Bruška, ktorý doplatil na nevinný stret s Juhászom. V 77. min Bajzovi vypadla lopta, Hanzel vyloženú šancu na skorigovanie nevyužil. Domáci v závere zabojovali, hoci v 90. min stanovil Nascimento dos Santos na konečných 2:1 pre domácich.

Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Hra v prvom polčase bola vyrovnaná. Po vedúcom góle sme ovládli hru, dali sme na 2:0 a keby nedošlo k spornému vylúčeniu Bruška, zápas by sme dotiahli do konca s vyšším skóre. Som spokojný s hrou a aj s výsledkom."

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Sme sklamaní, pretože sme do Dubnice prišli bodovať. Vedeli sme, že sa treba pripraviť na hru na dlhé prihrávky a práve po takýchto sme inkasovali. Po preskupení zostavy sme už hrali vabank, kontaktný gól prišiel neskoro."

Corgoň liga: Banská Bystrica - Slovan
Corgoň liga: Petržalka - Ružomberok