27. marca 2010

Corgoň liga: Košice - Nitra

Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo: MFK Košice - FC Nitra 2:0 (0:0) Góly: 56. a 89. D. Škutka, ŽK: 90.+ Milinkovič - 38. Kolár, 56. Leško, ...

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) -
Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo:

MFK Košice - FC Nitra 2:0 (0:0)
Góly: 56. a 89. D. Škutka, ŽK: 90.+ Milinkovič - 38. Kolár, 56. Leško, 90.+ Kaspřák, rozhodovali: Smolák - Mókoš, Mikulaj, 1130 divákov

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma (83. L. Janič), Vaščák, Pérez Stoeten - J. Novák (90. Viazanko), D. Škutka, Serečin (71. Milinkovič)
Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Leško - Valenta (83. Sailer), Šimončič (71. Glenda), I. Hodúr, T. Kóňa, Kolár (62. Šimonek) - Rák

Košice zostávajú po zimnej prestávke naďalej nezdolané. V ďalšom z existenčných stretnutí si MFK doma poradil s Nitrou. V prvom polčase sa hral nezáživný pretaktizovaný futbal bez väčších šancí na oboch stranách. V 13. min mal po zaváhaní hosťujúcej obrany dobrú šancu Novák, no zbrklo ju zahodil. Dlhé minúty sa hralo medzi šestnástkami a zaujala až Kuzmova strela mimo v 32. min. O šesť minút neskôr mal košický útočník Novák veľkú možnosť po vysunutí Škutkom, bol pri lopte skôr ako brankár Chudý, no ten v páde nohami zmaril jeho možnosť.

Po zmene strán sa hral o poznanie lepší futbal. Najprv si v 53. min Hodúr pekne narazil s Kóňom, no ten preloboval nie iba gólmana, ale aj bránku Košíc. O tri minúty neskôr zahrával domáci Serečin priamy kop z pravej strany a Škutka trafil presne do šibenice - 1:0. V 72. min sa Rák tešil z vyrovnávajúceho gólu, no ďalšiu oslavu prekazila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. Nitrania mali v tom čase viac z hry, zatlačili domácich pred vlastnú šestnástku, a tí niekedy nevedeli, kam skôr skočiť. Najväčšiu šancu mal Šimonek, ktorého hlavičku v 75. min López bravúrne vytlačil na roh. V 86. min mohol dať Novák definitívnu poistku, keď išiel sám na brankára Chudého, no netrafil ani bránku. Nitrania hrali v tom čase vabank, naopak, Košičania neustále hrozili kontrami a jedna im aj minútu pred koncom vyšla. Stoeten z bránkovej čiary našiel úplne voľného Škutku, ktorý do prázdnej bránky pohodlne upravil na konečných 2:0.

Hlasy:
Goran Milojevič (tréner Košíc): "Bol to veľmi ťažký zápas. Nitra má dobré mužstvo, ktoré chce hrať futbal, preto som sa bál tohto súboja. Navyše to bol tretí zápas za sedem dní a na náš tím bol vyvíjaný veľký tlak, aby vyhralo. Som rád, že sa nám to podarilo."

Ivan Vrabec (asistent trénera Nitry): "Chcem domácim pogratulovať k víťazstvu. Do zápasu išli s väčším nasadením i srdcom. Preto zaslúžene zvíťazili. Pripravovali sme sa na štandardky Košíc, no i tak sme prvý gól dostali práve po takejto situácii."

Corgoň liga: Prešov - Dubnica
Corgoň liga: Petržalka - D. Streda