27. marca 2010

Corgoň liga: Prešov - Dubnica

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo: 1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:0 (2:0) Góly: 6. Papaj, 16. Hanek, ŽK: 48. M. Poliaček - 26. J. ...

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) -
Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo:

1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:0 (2:0)
Góly: 6. Papaj, 16. Hanek, ŽK: 48. M. Poliaček - 26. J. Vavrík, 61. M. Filo ml., rozhodovali: Olšiak - Kubica, Poláček, 1372 divákov

Prešov: J. Diviš - Ščasný, Piter-Bučko, Hanek, Tesák - Prekop - Papaj (80. P. Lipták), P. Katona, M. Poliaček, Ižvolt (58. Guba) - Mariano Bernardo (68. Pavol Jurčo)
Dubnica: P. Bajza - I. Obert, Chupáč, Nosek, Tubonemi (46. M. Filo ml.) - J. Vavrík, Duga (74. E. Ľupták), P. Poliaček, Šulek - Porázik, Augustíni (46. Bruško)

Zápas začal vo svižnom tempe. Ako prví ohrozili v 2. min bránu Prešova hráči Dubnice, ale Diviš center do šestnástky poľahky kryl. Nabudený Prešov sa po dvoch víťazstvách na súperových ihriskách nechcel nechať na domácom trávniku zahanbiť. V 6. min Katona vybojoval loptu v strede poľa, pekne vysunul Papaja, a ten z 20 m preloboval dubnického brankára - 1:0. "Koňare" sa druhýkrát tešili v 16. min. Poliačkov priamy kop našiel Ižvolta, ktorý prihrával pred prázdnu bránku Hanekovi, a ten s prehľadom vsietil druhý gól Prešova - 2:0. Vyloženú šancu zahodili Dubničania v 31. min, keď po rohu hlavičkoval Chupáč a Diviš vyškriabal loptu na roh. Od tohto okamihu sa hralo prevažne medzi šestnástkami a prvý polčas skončil aj poriadnym jarným lejakom.

Začiatok druhého dejstva sa podobal koncu prvého. S pribúdajúcimi minútami začal Tatran viac kombinovať a dubnická obrana musela byť stále v pozore. V 60. min Papajov center našiel Gubu, ktorý v šestnástke prihrávkou hľadal Bernarda, ale ten na ňu pred prázdnou bránkou nedočiahol. Dubnica sa mohla dostať do zápasu v 74. min, ale Poliačkova bomba skončila na obranných radoch Prešova. O tri minúty neskôr mal blízko ku gólu aj dubnický Porázik, ale jeho strela letela nad bránku Diviša. Prešovský Tatran mohol zvýšiť svoj náskok, ale Guba nepremenil tutovku. Vzápätí mal obrovské šance Tesák a Prekop, ale ani ich snaha ďalšiu zmenu skóre nepriniesla.

Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Na tento zápas sme sa pripravovali a nechceli sme ho podceniť. Tento týždeň bol pre nás veľmi vydarený, dosiahli sme tri víťazstvá. S výkonom celého mužstva, no najmä s odvedenou prácou Prekopa a Papaja, som maximálne spokojný. Vyhrali sme zaslúžene."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Mali sme tri ťažké zápasy za týždeň. Tento duel sme začali zle a už v 16. min sme prehrávali 0:2. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, ale vôbec to nepomohlo. Prešov tento zápas vyhral zaslúžene."