Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. októbra 2006

ČSA plánujú v zimnej sezóne uskutočniť viac ako 14 tis. letovČeské aerolinie, a.s. (ČSA) plánujú v nadchádzajúcej zimnej sezóne uskutočniť viac ako 14 tis. letov. V období od 29. októbra tohto roka do 24. marca 2007 bude pritom český prepravca priamo ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - České aerolinie, a.s. (ČSA) plánujú v nadchádzajúcej zimnej sezóne uskutočniť viac ako 14 tis. letov. V období od 29. októbra tohto roka do 24. marca 2007 bude pritom český prepravca priamo lietať do 72 destinácií v 43 krajinách. "V zimnom letovom poriadku posilní spoločnosť lety predovšetkým do destinácií vo východnej Európe. Po rokoch významnej expanzie sa ČSA zamerajú najmä na stabilizáciu celkovo ponúkanej kapacity a zvýšenie počtu spojení do perspektívnych destinácií," komentovala hovorkyňa ČSA Daniela Hupáková. Medzi posilnenými destináciami vo východnej Európe figuruje napríklad Moskva, Talin, Vilnius, Sofia, Sarajevo, Bukurešť či Ľubľana.

Český letecký prepravca tento týždeň informoval, že zvažuje kúpu štyroch až šiestich veľkých lietadiel s dlhým doletom, prípadne vytvorenie spoločného podniku s cestovnou kanceláriou Travel Service zameraného na charterové lety. Obe z týchto alternatív by umožnili ČSA získať štátnu finančnú pomoc bez hrozby zdĺhavého vyšetrovania tejto pomoci Európskou komisiou. Spoločnosť pritom podľa predchádzajúceho tvrdenia manažmentu potrebuje finančnú injekciu vo výške 1,5 mld. CZK až 2 mld. CZK.

ČSA vykázali za prvý polrok tohto roka stratu na úrovni 773 mil. CZK. Za prvých šesť mesiacov minulého roka pritom strata firmy predstavovala 532 mil. CZK. V tomto roku ČSA počítajú so stratou okolo 485 mil. CZK. Od januára do konca júna prepravili ČSA 2,46 mil. cestujúcich a ich počet medziročne vzrástol o 6 %. ČSA, ktoré majú 50 lietadiel, v súčasnosti lietajú do 120 destinácií v 45 krajinách sveta. Český národný prepravca je od roku 2001 členom leteckej aliancie SkyTeam.

(1 CZK = 1,299 SKK)

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada STV šéfa televízie nezvolila, do 2. kola postúpili traja
<< predchádzajúci článok
Poslanci si minútou ticha uctili pamiatku biskupa Hnilicu

ČSA plánujú v zimnej sezóne uskutočniť viac ako 14 tis. letov - diskusné fórum čitateľov