Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. októbra 2006

Rada STV šéfa televízie nezvolila, do 2. kola postúpili trajaRada Slovenskej televízie (STV) dnes generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie v prvom kole voľby nezvolila. Do druhého kola voľby postúpili Jozef Heriban (na snímke) s piatimi hlasmi, Radim ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Rada Slovenskej televízie (STV) dnes generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie v prvom kole voľby nezvolila. Do druhého kola voľby postúpili Jozef Heriban (na snímke) s piatimi hlasmi, Radim Hreha a Peter Nižňanský, ktorí zhodne získali po tri hlasy. Po hlasovaní to pre médiá uviedol prvý podpredseda Rady STV Peter Malec. Na zvolenie potreboval kandidát aspoň 10 hlasov členov rady. Rada STV bude v svojej historicky prvej voľbe šéfa STV pokračovať 24. októbra. Z kandidátov, ktorí nepostúpili, získal dva hlasy predseda rady Miroslav Kollár a jeden hlas dostal Roman Lipták. Rada podvečerným hlasovaním ukončila štvordňové vypočutie uchádzačov o kreslo generálneho riaditeľa STV. O postupujúcich kandidátoch rozhodli 14 členovia rady, pričom každý z nich odovzdal platný hlas. Na hlasovaní tak bola televízna rada ochudobnená o hlas svojho predsedu M. Kollára, keďže bol jedným z kandidátov. Podľa vyjadrenia niektorých členov rady by to tak už v druhom kole voľby nemalo byť a Kollár by sa na ňom mal zúčastniť ako predsedajúci.

Druhé kolo prvej voľby šéfa verejnoprávnej televízie začne Rada STV v bratislavskom sídle STV v Mlynskej doline 24. októbra o 12:00. Kandidáti predstúpia pred radu v poradí, ktoré určil žreb - prvý bude o 12:00 Radim Hreha, následne po ňom o 13:00 Jozef Heriban a o 14:00 Peter Nižňanský. Po zodpovedaní otázok príde na rad opäť rozprava rady bez účasti kandidátov a následné hlasovanie. Kandidát, ktorý získa dvojtretinovú väčšinu hlasov všetkých členov rady sa stane generálnym riaditeľom STV. Ak žiadny z kandidátov nezíska aspoň 10 z 15 hlasov členov rady, hlasovanie sa v ten istý deň po diskusii jedenkrát zopakuje. Do opakovaného hlasovania postúpia kandidáti, ktorí získali najmenej päť hlasov. Opakovanému hlasovaniu predchádza podľa rokovacieho poriadku Rady STV hodnotiaca diskusia s možnosťou prizvania kandidátov. Ak rada nezvolí šéfa STV ani v druhom kole voľby, vyhlási do piatich dní novú voľbu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrh zákona o elektronickom mýte v parlamente v druhom čítaní
<< predchádzajúci článok
ČSA plánujú v zimnej sezóne uskutočniť viac ako 14 tis. letov

Rada STV šéfa televízie nezvolila, do 2. kola postúpili traja - diskusné fórum čitateľov