Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2019

Daimler údajne plánuje zrušiť vyše tisíc manažérskych pozíciíNemecká automobilka Daimler plánuje zrušiť vyše 1000 manažérskych pozícií. Uviedol to v piatok nemecký denník Süddeutsche Zeitung, ktorý sa odvolal na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 8. novembra (TASR) - Nemecká automobilka Daimler plánuje zrušiť vyše 1000 manažérskych pozícií. Uviedol to v piatok nemecký denník Süddeutsche Zeitung, ktorý sa odvolal na informácie zo zamestnaneckej rady spoločnosti.


Podľa týchto informácií by automobilka mala celosvetovo zrušiť 1100 vedúcich pozícií. To predstavuje približne 10 % z celkového počtu manažérskych miest.

Nový a prvý nenemecký šéf automobilky Ola Källenius, ktorý vedenie firmy prevzal v lete tohto roka po Dieterovi Zetschem, plánuje predstaviť aktualizovanú stratégiu spoločnosti 14. novembra. Tá by mala zahŕňať aj opatrenia na znižovanie nákladov.

Daimler uviedol, že vedenie firmy pracuje na nákladovej analýze, ktorej cieľom je, aby spoločnosť vyrábajúca okrem áut aj nákladné vozidlá a autobusy zostala konkurencieschopná. "So zástupcami zamestnancov vedieme konštruktívne rozhovory a špekulácie nebudeme komentovať," uviedla firma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od piatka večera do pondelka rána bude výluka autobusov v Jarovciach
<< predchádzajúci článok
Levice organizujú vianočnú charitatívnu zbierku pre rodiny v núdzi

Daimler údajne plánuje zrušiť vyše tisíc manažérskych pozícií - diskusné fórum čitateľov