Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2023

Ďalšia dezinformačná kampaň proti progresívcom, deepfake nahrávka Šimečku hovorí o zvýšení cien pivaNa sociálnych sieťach sa šíri takzvaná deepfake nahrávka hlasu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, v ktorej hovorí o drastickom zvýšení cien ...Zdieľať
simecka 1 676x451 27.9.2023 (SITA.sk) - Na sociálnych sieťach sa šíri takzvaná deepfake nahrávka hlasu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, v ktorej hovorí o drastickom zvýšení cien piva.


Ako však v stanovisku upozorňuje Šimečkovo hnutie, táto nahrávka nie je pravdivá. Podľa progresívcov ide v tejto súvislosti o ďalšiu dezinformačnú kampaň proti hnutiu.

Hnutie nehovorí o zvýšení cien piva


„Nahrávka sa začala šíriť iba pár hodín pred volebným moratóriom. Ozývajú sa nám aj profesijné zväzy, ktorých sa táto téma týka. Chcem všetkých ubezpečiť, že ide o hoax,“ zdôraznil Šimečka s tým, že vo svojom programe hnutie nehovorí o zvýšení cien piva.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023Naopak, prinášame množstvo opatrení pre naštartovanie ekonomiky, zlepšenie zdravotníctva, školstva, ale aj celkovej kvality života na Slovensku,” uviedol Šimečka. Dezinformáciám a klamstvám čelí hnutie podľa neho počas celej kampane.

Deepfake videá a nahrávky


Progresívci v tejto súvislosti pripomínajú, že pred použitím deepfake videí, nahrávok či fotiek vo volebnej kampani nedávno varoval aj Národný bezpečnostný úrad. Zmanipulovaný hlas Michala Šimečku, ale aj prezidentky Zuzany Čaputovej otvorene využíva vo svojom volebnom spote hnutie Republika.

„Chcel by som vyzvať a poprosiť ľudí, aby si overovali informácie. S našou narastajúcou podporou sa dezinformácie o nás šíria čoraz masovejšie. Snaha zabrániť úspechu našej ponuky využitím najšpinavších prostriedkov je úplne zrejmá. My však hráme a vždy budeme hrať fér,“ vyhlásil Šimečka.

Doplnil, že progresívci sú presvedčení, že ľudia na Slovensku nechcú nenávisť ani klamstvá a v sobotu si zvolia slušnosť a demokratickú, proeurópsku budúcnosť.


Zdroj: SITA.sk - Ďalšia dezinformačná kampaň proti progresívcom, deepfake nahrávka Šimečku hovorí o zvýšení cien piva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská armáda napreduje v smeroch na Bachmut a Melitopoľ, vyčerpáva Rusov pozdĺž celej frontovej línie
<< predchádzajúci článok
Cirkus pri Fakultnej nemocnici v Trnave prekáža vedeniu, právomoc predstavenia zakázať však nemá ani ministerstvo