Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. júla 2007

Ďalšie ocenenie kvality služieb v Thermal parku BešeňováZástupcovia Asociácie kúpalísk a bazénov Slovenska (AKUBAS) včera slávnostne odovzdali Thermal parku Bešeňová certifikát najvyššej kvality služieb – päť hviezdičiek. Prísne kritériá pre ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WN/PR) - Zástupcovia Asociácie kúpalísk a bazénov Slovenska (AKUBAS) včera slávnostne odovzdali Thermal parku Bešeňová certifikát najvyššej kvality služieb – päť hviezdičiek. Prísne kritériá pre kategorizáciu vnútorných i vonkajších bazénov a stredísk wellness spĺňa na základe kvality poskytovaných služieb.

„Cieľom kategorizácie a udeľovania hviezdičiek je uľahčiť našim zákazníkom orientáciu v kvalite poskytovaných služieb bazénov a kúpalísk na Slovensku. Pri spracovaní kritérií sme vychádzali z vlastných i medzinárodných skúseností. Platnosť certifikátu sme stanovili na štyri roky, počas ktorých však budeme overovať údaje. Prevádzkovateľ zariadenia môže po úprave svojho areálu požiadať o prehodnotenie a preradenie do vyššej kategórie,“ uviedla predsedníčka asociácie Mgr. Helena Chovaňáková.

„Je to ďalšie ocenenie kvality nášho areálu a poskytovaných služieb. Svedčí o tom, že naša orientácia na kvalitu a snahu po skutočnom relaxe v našom termálnom parku je správna. Zároveň je to pre nás záväzok pokračovať v ďalšom budovaní areálu a rozširovaní poskytovaných služieb pre našich hostí,“ povedal pri preberaní certifikátu Dr. Nodari Giorgadze, majiteľ Thermal parku Bešeňová.

Pripomenul, že nie je to prvé ocenenie kvality. Thermal Park Bešeňová je ako jediný zo Slovenska i krajín bývalej východnej Európy členom Európskej asociácie vodných parkov - EWA (European Waterpark Association) a 23. februára 2007 v Lipsku (Nemecko) získal aj certifikát EWA. „Svojou atmosférou, službami, atrakciami, technológiami aj hygienickou úrovňou vodných parkov spĺňa najvyšší štandard kvality požadovaný EWA. Týmto certifikátom prijímame Thermal Park Bešeňovú medzi členov asociácie najvyššej kvality platný pre vonkajšie a vnútorné vodné parky a termálne parky v Európe,“ uvádza sa okrem iného v spomínanom certifikáte.

Doplňujúce informácie:

Začiatkom letnej turistickej sezóny v nedeľu 1. júla oficiálne otvorili v Thermal parku Bešeňová ďalší termálny bazén s piatimi toboganmi a šmýkačkami. „Je to toboganový bazén s teplotou geotermálnej vody 26 stupňov Celzia, do ktorého ústia dva nové tobogany a tri šmýkačky, čo rozšíri naše možnosti vodnej zábavy,“ uviedol jeho riaditeľ Jaroslav Jaroš.

Lákadlom pre návštevníkov sa podľa neho stane nová kamienková pláž na streche vstupnej haly s osobitnou časťou pre vyznávačov nudizmu, nové ihrisko pre paintball a pódium pre animácie a rôzne iné letné akcie. „Do noviniek na túto sezónu sme investovali približne 15 miliónov korún,“ uviedol Nodari Giorgadze, konateľ spoločnosti Eurocom Investment, s.r.o., ktorá prevádzkuje Thermal park v Bešeňovej. Do rozvoja areálu plánujú do konca roka 2008 investovať približne 700 mil. Sk. Celkové investície tak od mája 2005 dosiahnu jednu miliardu korún. Po ukončení prvej etapy výstavby, ktorá stála okolo 300 mil. Sk, realizujú od septembra vlaňajšieho roka už druhú etapu. „Súčasťou druhej etapy je rekonštrukcia vonkajších bazénov, úprava chodníkov, osvetlenia v areáli, výstavba novej infraštruktúry a ubytovania,“ povedal N. Giorgadze. Od 15. septembra začnú v Thermal parku s druhou fázou druhej etapy, ktorá má byť dokončená do polovice júna 2008. Jej súčasťou je výstavba nových vonkajších bazénov s termálnou i pitnou vodou, novej výmenníkovej stanice, reštaurácií a ubytovacích kapacít, hotela s kongresovým centrom a viacúčelovej športovej haly. Ako ďalej uviedol majiteľ pred novinármi, v budúcom roku plánujú v komplexe terajšieho skleníka na pestovanie paradajok začať aj tretiu etapu. „Začneme s výstavbou Jungle parku, kde sa budú nachádzať morské pláže, bazény s vlnobitím, vodopád i divoká rieka, detský svet, terárium a ďalšie atrakcie,“ dodal Giorgadze.

Do nového bazéna, toboganov a šmýkačiek prúdi číra voda z nového geotermálneho vrtu z hĺbky len 200 metrov. Otvorením toboganového bazéna sa ukončí prvá fáza druhej etapy výstavby Thermal parku v Bešeňovej. Pred rokom 30. júna 2006 otvorili v Thermal parku nový areál. Vlani do Bešeňovej zavítalo viac ako 450 000 návštevníkov. Denná kapacita Thermal parku v lete aj v zime je 5 000 turistov. Najväčšiu časť predstavujú hostia z Poľska, zvyšok tvoria najmä Česi, Slováci a turisti z ďalších krajín Európskej únie. „Významnú časť tvoria návštevníci z Ruska, Ukrajiny a pobaltských krajín," spresnil Jaroš. Vlani získal Thermal park na tržbách 111,14 mil. Sk. Každoročne zaznamenáva termálne kúpalisko 30- až 40-percentný nárast návštevnosti. „Tento rok je podobný. Prvé mesiace tohto roka nasvedčujú, že to bude približne o 30 percent viac,“ uviedol riaditeľ. Rozširovanie aktivít Thermal parku prispieva aj k nárastu zamestnanosti v regióne Liptov. Ku koncu roka 2005 zamestnávala firma 82 zamestnancov. Dnes pracuje v Thermal parku 173 ľudí.

Bešeňová je známa vďaka liečivým prameňom, ktoré v obci vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou vody 60,5 stupňa Celzia. Majú vysokú koncentráciu síranov, bikarbonátov, železa, draslíka, sodíka, horčíka a minerálov. Vyhľadávajú ich najmä ľudia, ktorí trpia pohybovými problémami, napríklad reumou. Teplota vody v bešeňovských bazénoch sa pohybuje od 18 do 40 stupňov Celzia. Pre návštevníkov areálu je v dispozícii 9 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou a štyri vnútorné bazény s priezračnou pitnou vodou i tobogánom z antikoru. Atrakciou je átrium s vírivkami (whirpool) pod holým nebom. Európskou raritou je kreslo z 24-karátového zlata a Vitálny svet, ktorý pozostáva z piatich sáun s inhlaláciami (bylinková, rímska, soľná, mentolová, fínska), ochladzovacích bazénov s kúskami ľadu, Kneipovho kúpeľa, hydromasáží, a tepidária.

Bližšie informácie:
Mgr. Miroslav Parobek
PR manažér, hovorca
Thermal park Bešenová
034 83 Bešenová 136
Slovensko
www.besenovanet.sk

Thermal park Bešenová


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schválila sadzbu cestného mýta pred vozidlá od 3,5 tony
<< predchádzajúci článok
Uzávierka I/50 pri moste Drietoma a D1 na Prístavnom moste