Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2019

Danko otvoril v NRSR výstavu Holokaust, zdôraznil potrebu poučiť saNa snímke predseda SNS, Andrej Danko.Zdieľať
Na snímke predseda SNS, Andrej Danko. Foto: TASR
Bratislava 11. septembra (TASR) - Holokaust: likvidácia, oslobodenie, záchrana. To je názov výstavy, ktorú v priestoroch Národnej rady (NR) SR v stredu pri príležitosti Dňa pamiatky obetí fašizmu otvoril predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Jej cieľom je pripomínať hrôzy druhej svetovej vojny a osudy židov v koncentračných táboroch.


"Históriou sa nesmieme traumatizovať, musíme sa z nej poučiť," zdôraznil Danko v tejto súvislosti. Pri každej príležitosti je podľa jeho slov potrebné pripomínať si hrôzy druhej svetovej vojny a holokaustu, vyzdvihol najmä potrebu hovoriť o tom s mladými ľuďmi. "Možno o to viac, že žijeme v dobe, keď sú ľudia cynickejší, možno aj vďaka moderným technológiám," dodal.

Výstavu Danko otvoril aj za prítomnosti veľvyslanca Ruskej federácie Alexeja Fedotova a Ilju Altmana z Moskovského centra holokaustu.

Ruský veľvyslanec priblížil, že výstava mapuje osudy miliónov ľudí v koncentračných táboroch. Rovnako ako Danko zdôraznil potrebu vysvetľovať tieto udalosti mladým ľuďom, aby sa hrôzy z minulosti neopakovali v budúcnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VODIČ NARAZIL DO DIVIAKA: Ako sa v podobnej situácii zachovať?
<< predchádzajúci článok
Nový Istropolis má byť otvorený ľuďom a kultúre, deklaruje developer

Danko otvoril v NRSR výstavu Holokaust, zdôraznil potrebu poučiť sa - diskusné fórum čitateľov