Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2012

Daňová kobra odhalila ďalšie podvody za milióny eurFinančná správa spolu s políciou odhalila ďalšie dva veľké daňové podvody za milióny eur. Tím tzv. Daňovej kobry zabránil úniku 4,8 milióna eur, pričom dodatočné vyrubenie dane ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) - Finančná správa spolu s políciou odhalila ďalšie dva veľké daňové podvody za milióny eur.


Tím tzv. Daňovej kobry zabránil úniku 4,8 milióna eur, pričom dodatočné vyrubenie dane odhadujú na 27,5 milióna. Na tlačovej besede v Bratislave o tom informoval minister financií Peter Kažimír.

"Čo je novinkou, sú dôkazy, že do podvodov s nadmerným odpočtom DPH sú zapletené aj veľké spoločnosti, veľké firmy, ktoré majú významný podiel na trhu vo svojom segmente," povedal Kažimír. Podľa neho okrem svojho bežného obchodu vykonávajú aj fiktívnu činnosť, často s tým istým tovarom, a to vo veľkých objemoch.

"Tieto spoločnosti získavajú osobitný prospech z neoprávneného čerpania nadmerných odpočtov a zároveň aj znižujú vlastnú daňovú povinnosť, čiže negatívne dopady sú aj na výbere DPH aj na nižšom výbere dani z príjmu," ozrejmil.

Obrazom: Tlačová konferencia rezortu financií o daňových podvodoch


Daňová kobra odhalila dva takéto prípady. V prvom išlo o sieť subjektov, ktoré fingovali obchod s cukrom. Daňovú kontrolu ukončili s nálezom približne 19 miliónov eur, pričom sa podarilo zadržať a nevyplatiť 1,8 milióna. V druhom prípade sa podarilo odhaliť sieť 64 subjektov, ktoré sú podozrivé z neoprávneného nárokovania nadmerných odpočtov DPH pri obchodovaní s obilím. Kontrolami sa podarilo zabrániť vráteniu odpočtu za viac ako tri milióny eur, pričom dovyrubenie dane predstavuje 8,5 milióna eur.

Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara v prípade s obilím už obvinili sedem osôb vo veku od 22 do 51 rokov, z toho je päť Maďarov. Hrozí im dvanásťročné väzenie. V prípade s cukrom pôvodne obvinili štvoricu osôb, no dozorový prokurátor zrušil vznesenie obvinenia. "Avšak dôvody, ktoré k tomu viedli prokurátora, budú odstránené a dôjde k opätovnému vzneseniu obvinia v dohľadnej dobe. Napriek tomu platí, že ostalo platné naďalej trestné stíhanie vo veci tohto trestného činu," ozrejmil Gašpar.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf školských odborárov Ondek je poslancom za Smer
<< predchádzajúci článok
Ochrana pred adopciami je na Slovensku pasívna

Daňová kobra odhalila ďalšie podvody za milióny eur - diskusné fórum čitateľov

Všetky firmy sú z košiara SMERu29.11. 19:00:58
Kobry su nebezpecne.29.11. 19:01:12