Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. marca 2023

Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadímStanovy strany Demokrati boli vo štvrtok zaregistrované do Registra politických strán a politických hnutí naZdieľať
demokrati eduard heger 676x411 16.3.2023  - Stanovy strany Demokrati boli vo štvrtok zaregistrované do Registra politických strán a politických hnutí na Ministerstve vnútra SR.


Platné sú tým aj zmeny týkajúce sa názvu strany a jej predsedu. Informoval o tom v tlačovej správe Martin Kvetko.

Stredová strana s princípmi demokracie


Nové stanovy sme schválili na republikovom sneme v utorok 7. marca. Teším sa, že nadobudli účinnosť. V stanovách máme jasne definovanú víziu a programové ciele. Sme stredovou stranou, ktorá presadzuje demokratické princípy a právny štát," uviedol predseda strany Demokrati Eduard Heger.

Dodal, že ich cieľom je budovať moderné, úspešné a bezpečné Slovensko. Do politiky prinášajú politiku založené na slušnosti, odbornosti, vzájomnom rešpekte a konštruktívnom dialógu. Heger doplnil, že si želá, aby išlo o štandardnú, dobre fungujúcu politickú stranu, ktorá bude spoľahlivou voľbou pre každého demokrata.

Predsedníctvo strany


Ponúkajú alternatívu voči stranám s korupčným pozadím (Smer-SD, Hlas-SD...), ako aj voči antisystémovo zameranými stranám (Republika, Kotlebovci-ĽSNS).

Predstavitelia strany rokujú o možnej spolupráci s ďalšími stranami. Predsedom strany Demokrati je Eduard Heger. Podpredsedníčkami strany sú Andrea Cocherová a Andrea Letanovská, podpredsedovia sú Miroslav Kollár a Jaroslav Naď.

Ďalšími členmi predsedníctva sú Vladimír Bilčík, Ján Budaj, Kristián Čekovský, Karel Hirman, Rastislav Káčer, Pavel Nechala, František Oľha a Peter Markovič, ktorý je zároveň generálnym sekretárom strany.


Zdroj: SITA.sk - Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadím © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič sa pri kalkulovaní s Demokratmi prerátal a jeho zámer mu podľa politológa nevyjde (10. 3. 2023)
 Demokrati úvodnú tlačovku financovali z peňazí daňových poplatníkov. Heger, Naď aj hovorkyňa si tam „odskočili“ z práce (video) (8. 3. 2023)
 OĽaNO blahoželá Hegerovi k zvoleniu za predsedu strany a nemá zabúdať hrať fair-play (video) (7. 3. 2023)
 Hegerova nová strana je ako z dažďa pod odkvap a celé je to plán Matoviča, povedal Sulík (video) (7. 3. 2023)
 KDH nevidí dôvod zapájať sa do OĽaNO 2, Heger do ich sveta nepatrí a „mačkopsy“ podľa Majerského nefungujú (video) (7. 3. 2023)
 Heger usvedčil sám seba z podvodu na voličoch, tvrdí strana Hlas-SD (7. 3. 2023)
 Eduard Heger predstavil novú stranu Demokrati. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili štyria ministri jeho súčasnej vlády (7. 3. 2023)
 Heger zistil, že OĽaNO nie je tak celkom pre neho. Mesežnikov priblížil, kto sa ešte môže pridať k „modrým“ (7. 3. 2023)
 Politológ krok Hegera očakával, ale svoj odchod z OĽaNO oznámil podivne a je zarážajúce, kde zakotví (7. 3. 2023)
 Heger v polnočnom statuse oznámil odchod z OĽaNO, v komentároch zareagoval aj Matovič (7. 3. 2023)nasledujúci článok >>
„Psie zabíjačky“ dostali stopku. Upravuje sa trestná zodpovednosť osôb, ktoré usmrtia spoločenské zviera
<< predchádzajúci článok
Samosprávy môžu požiadať o preplatenie nákladov na pomoc s migračnou krízou, pripomína Remišová