Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2023

Heger v polnočnom statuse oznámil odchod z OĽaNO, v komentároch zareagoval aj MatovičDočasne poverený premiér Eduard Heger potvrdil svoj odchod z hnutia Obyčajní ...Zdieľať
michal sipos eduard heger igor matovic 676x451 7.3.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený premiér Eduard Heger potvrdil svoj odchod z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Ako uviedol o polnoci na sociálnej sieti, jeho úloha v hnutí sa naplnila.


„Dnes sa moja úloha a poslanie v hnutí naplnili. Mám vlastnú víziu o politike. Viem, že ak ju chcem naplniť, musím sa vydať vlastnou cestou. Život jednoducho prináša situácie, kedy sa musíme rozhodnúť. Ja to robím dnes," napísal Heger.

Heger svoje pôsobenie v OĽaNO považuje za jednu z najdôležitejších životných etáp. „Dostal som od hnutia dôveru a príležitosť byť súčasťou vlády a neskôr riadiť našu krajinu. S hnutím som si prešiel dlhú spoločnú cestu. Zažili sme náročné i pekné chvíle. Robili sme aj chyby, pretože nie sme dokonalí, pretože sme len ľudia. Lepšie Slovensko však bolo našou prioritou," konštatoval Heger.

Na kroky premiéra Hegera už reagoval aj líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Ten mu v komentároch pod príspevkom napísal: „Edo, veľa šťastia a dík za spoločnú cestu."

Názov novej strany Eduarda Hegera bude Demokrati. Strana už má vizuál a logo, pod ktorým sa premiér s Miroslavom Kollárom predstavia na tlačovej konferencii o 12:00.

Názov novej strany Eduarda Hegera bude Demokrati.


Zdroj: SITA.sk - Heger v polnočnom statuse oznámil odchod z OĽaNO, v komentároch zareagoval aj Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Politológ krok Hegera očakával, ale svoj odchod z OĽaNO oznámil podivne a je zarážajúce, kde zakotví (7. 3. 2023)
 Heger zistil, že OĽaNO nie je tak celkom pre neho. Mesežnikov priblížil, kto sa ešte môže pridať k „modrým“ (7. 3. 2023)
 Premiér Heger označil svoj prvý rok vo funkcii za náročný (2. 4. 2022)
 Heger na rokovaní s Bidenom zdôraznil spoluprácu SR s Ukrajinou (10. 12. 2021)
 Považujú Slováci Hegera za dobrého premiéra? Viac ako polovica z nich si to nemyslí (2. 12. 2021)
 Premiér Heger v prejave k výročiu novembra ’89 povedal, že prebieha ťažký a rozhodujúci zápas s nepriateľmi právneho štátu. (17. 11. 2021)
 Heger sa v Česku stretne s Babišom i Zemanom, riešiť budú COVID-19 aj Sputnik (15. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Prezident Zelenskyj nariadil posilnenie pozícií v Bachmute a okomentoval aj dezinformácie (video)
<< predchádzajúci článok
Rusko prišlo o päťnásobne viac vojakov ako Ukrajina, odhaduje NATO