Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2023

Eduard Heger predstavil novú stranu Demokrati. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili štyria ministri jeho súčasnej vládyZa najvyššie hodnoty označil demokraciu, slobodu spravodlivosť, mier, toleranciu, spolupráca, ale aj politiku založenú na slušnosti, odbornosti a dialógu.Zdieľať
Eduard Heger predstavil novú stranu Demokrati. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili štyria ministri jeho súčasnej vlády

 

Na tlačovej konferencie Hegerovej novej strany Demokrati sa zúčastnili štyria ministri jeho súčasnej vlády: minister obrany Jaroslav Naď, minister hospodárstva Karel Hirman, minister zahraničných vecí Rastislav Káčer a minister životného prostredia Ján Budaj.

Prítomní boli aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík a štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča. Do strany vstupuje aj bývalá šéfka komunikácie Orangeu Andrea Cocherová, či doterajší členovia Spolu, bývalá poslankyňa Andrea Letanovská a právnik Pavel Nechala.

Demokrati sú podľa Eduarda Hegera „alternatívou stredovej demokratickej strany“ a vraví, že rokujú aj s ďalšími demokratmi. „Ponúkame umiernenú stredovú politiku, ktorá nebude ľudí unavovať a rozdeľovať.“ Odmietol Smer aj Hlas.

Na úvodnej tlačovke s ním nebola veľká väčšina poslancov občianskej platformy, ale ani bývalý prezidentský kandidát Robert Mistrík.

Eduard Heger predstavuje päť pilierov svojej strany. Sú nimi zdravé Slovensko, vzdelané Slovensko, bezpečné a sebavedomé Slovensko, silné regióny a občianska spoločnosť a starostlivosť o najzraniteľnejších.

Predsedom Demokratov bude Eduard Heger, podpredsedami Jaroslav Naď, Andrea Letanovská, Andrea Cocherová a Miroslav Kollár. V predsedníctve budú Kristián Čekovský, Peter Markovič, Pavel Nechala, Vladimír Bilčík, Rastislav Káčer a Karel Hirman.

Zmena zdola podporuje stranu Demokrati, povedal jej predseda Ján Budaj. „Potrebujeme pomoc demokratov medzi voličmi,“ vravel. O prípadnom zlúčení oboch strán nehovoril. K Hegerovmu projektu sa prihlásil aj predseda Šance František Oľha.

Heger nechce reagovať na novinársku otázku v čom je problém v OĽaNO, ktoré v pondelok opustil. „Táto tlačová konferencia je venovaná našej vízii,“ vravel s tým, že nebude komentovať ani žiadnu inú stranu.

Premiér Eduard Heger vylúčil, že by sa Demokrati spojili s OĽaNO, vravel však, že rokujú s viacerými ďalšími stranami o možnej spolupráci v rámci tohto projektu. „Určite nehovoríme o žiadnom spájaní s hnutím OĽaNO.“

Eduard Heger nepriamo vylúčil aj tvrdenie Igora Matoviča, že za myšlienkou ich rozchodu stojí predseda OĽaNO. „Toto je víza, ktorú mám ja, ale ktorú nemám len ja, ale aj ľudia za mnou,“ povedal. Na otázku, prečo sa k Demokratom nepripojil Juraj Šeliga, reagoval: „Tam tie rokovania ešte prebiehajú.“

Správu budeme aktualizovať


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hegerova nová strana je ako z dažďa pod odkvap a celé je to plán Matoviča, povedal Sulík (video) (7. 3. 2023)
 KDH nevidí dôvod zapájať sa do OĽaNO 2, Heger do ich sveta nepatrí a „mačkopsy“ podľa Majerského nefungujú (video) (7. 3. 2023)
 Heger usvedčil sám seba z podvodu na voličoch, tvrdí strana Hlas-SD (7. 3. 2023)
 Heger zistil, že OĽaNO nie je tak celkom pre neho. Mesežnikov priblížil, kto sa ešte môže pridať k „modrým“ (7. 3. 2023)
 Politológ krok Hegera očakával, ale svoj odchod z OĽaNO oznámil podivne a je zarážajúce, kde zakotví (7. 3. 2023)
 Heger v polnočnom statuse oznámil odchod z OĽaNO, v komentároch zareagoval aj Matovič (7. 3. 2023)
 Premiér Heger označil svoj prvý rok vo funkcii za náročný (2. 4. 2022)
 Heger na rokovaní s Bidenom zdôraznil spoluprácu SR s Ukrajinou (10. 12. 2021)
 Považujú Slováci Hegera za dobrého premiéra? Viac ako polovica z nich si to nemyslí (2. 12. 2021)
 Premiér Heger v prejave k výročiu novembra ’89 povedal, že prebieha ťažký a rozhodujúci zápas s nepriateľmi právneho štátu. (17. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Policajti zachránili 6-ročného chlapca, pomoc prišla v poslednej chvíli
<< predchádzajúci článok
Francúzsko opäť štrajkuje proti dôchodkovej reforme, očakáva sa viac ako 250 protestov