Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

25. augusta 2019

Divo žijúci tiger zabil v Nepále už druhého človekaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Káthmandu 25. augusta (TASR) - Muža vo veku 71 rokov usmrtil v nedeľu neďaleko národného parku Bardia na juhozápade Nepálu tiger. Ide už o druhú obeť útoku tigra žijúceho vo voľnej prírode za posledné štyri dni, uviedli podľa agentúry DPA predstavitelia národného parku.


Muž práve kŕmil pred svojím domov ošípané, keď naňho tiger zaútočil, uviedol strážca parku. Dodal, že tiger chcel zrejme uloviť jedno z prasiat, avšak starší pán mu vošiel do cesty.

Vo štvrtok zabil divo žijúci tiger v okolí toho istého národného parku 56-ročnú ženu, ktorá v čase útoku pracovala na svojej farme.

Strážca parku uviedol, že bezpečnostní pracovníci monitorujú pohyb tigrov v tejto oblasti. "Ak sa počet útokov ešte zvýši, zviera odchytíme a na niekoľko dní umiestnime do uzavretej ohrady," povedal.

Útoky divo žijúcich zvierat sú v Nepále pomerne časté, čo zvyšuje obavy ľudí žijúcich v blízkosti prírodných rezervácií.

V Nepále žije v chránených oblastiach vo voľnej prírode pozdĺž hraníc s Indiou 235 ohrozených tigrov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo Slovenska sa stáva vrakovisko ojazdených áut zo zahraničia
<< predchádzajúci článok
Bratislavské Zlaté piesky žili Uprisingom, reggae tóny prerušili búrky

Divo žijúci tiger zabil v Nepále už druhého človeka - diskusné fórum čitateľov