10. marca 2013

Dominika Cibulková bojovala, Zakopalovú však neporazila

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v nedeľňajšom stretnutí 3. kola dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells s devätnástou nasadenou Češkou Klárou Zakopalovou za ...

dominika cibulkova INDIAN WELLS 10. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v nedeľňajšom stretnutí 3. kola dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells s devätnástou nasadenou Češkou Klárou Zakopalovou za 114 minút 4:6, 5:7.

Dvadsaťtriročná dvanástka podujatia Cibulková si za účasť v 3. kole pripíše 80 bodov do rebríčka dvojhry WTA a dostane šek na 26 000 amerických dolárov.

Súperkou Zakopalovej v osemfinálovom 4. kole bude víťazka nedeľňajšieho duelu Petra Kvitová (ČR-5) - Lesia Curenková (Ukr.).

Cibulková nezačala nedeľňajšie stretnutie najlepšie, keď druhý gem prehrala pri svojom podaní a Češka viedla už 3:0.

Jej slovenská súperka si však vo štvrtej hre udržala servis a znížila na 1:3. Cibulkovej sa podarilo preraziť podanie českej hráčky v siedmej hre, keď znížila na 3:4, ale následne neuspela pri svojom servise a Zakopalová podávala na zisk prvého setu.

Dvanásta nasadená Slovenka srdnato bojovala a zo stavu 0:40 odvrátila tri setbaly. Bratislavčanka vynikajúcim obratom získala deviaty gem vo svoj prospech, ale v ďalšej hre nepotvrdila brejk a prehrala prvý set 4:6.

V druhej časti Zakopalová viedla 2:0, ale Cibulková dokázala vyrovnať na 2:2. Ďalšie dve hry sa stali korisťou "devätnástky" turnaja, tá však opäť nezvládla potvrdiť zisk súperkinho podania a Cibulková znížila na 3:4. Za stavu 5:4 mala Zakopalová mečbal, ale Slovenka sa udržala v zápase, zrovnala na 5:5. Nasledujúce dve hry už boli v réžii českej tenistky, ktorá vyhrala druhý set 7:5.

V druhom kole sa nedarilo ani Daniele Hantuchovej, ktorá prehrala s Viktoriou Azarenkovou, ďalšia slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková naopak postúpila.