10. marca 2013

Košice v play-off prvýkrát prehrali, Zvolen zdolal Bystricu

V nedeľňajších tretích dueloch 1. kola štvrťfinále Slovnaft play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy (hrá sa na 4 víťazstvá) sa tešili z víťazstiev kluby HKm Zvolen a HK Poprad. ...

banska bystrica zvolen 04 BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - V nedeľňajších tretích dueloch 1. kola štvrťfinále Slovnaft play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy (hrá sa na 4 víťazstvá) sa tešili z víťazstiev kluby HKm Zvolen a HK Poprad.

Zvolenčania vrátili Banskobystričanom požičané, keď dokázali uspieť na ich ľade pomerom 4:0, vďaka čomu sa ujali vedenia v sérii 2:1.

Vo východniarskom derby zatiaľ platí môj dom, môj hrad. Poprad zdolal Košice 4:2, čo znamená, že znížil stav série na 1:2. Štvrté stretnutia v týchto štvrťfinálových sériách sú na programe v pondelok 11. marca opäť v Banskej Bystrici a Poprade.

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - štvrťfinále Slovnaft play-off - tretí zápas
(hrá sa na 4 víťazstvá):

HK Poprad - HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) - stav série: 1:2
Góly: 6. Hvila (Balán), 24. Smotrila (Štals), 41. Vandas (Balán), 59. Hvila (Vandas, Balán) - 6. Marcel Haščák (Deyl, Marek Slovák), 47. Pašek (R. Jenčík, Marcel Haščák)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Fabian (Poprad) a Martin Chovan (Košice) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, Jonák - Smrek, Gajan, 3926 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Smotrila, Štals, Ľ. Vaic - Matúš Paločko, P. Stanfield, S. Takáč
Košice: Hylák - Cebák, Deyl, Kolba, Macejko, Michal Novák, Šeda, Martin Chovan, M. Takáč - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, T. Marcinko, P. Hričina - O. Gmitter, Matúš Chovan, Mlynarovič
.
.

I. tretina

Sprava: Brankár Košíc Alexandr Hylák, hráč Popradu Ľubomír Vaic a hráč Košíc Chovan Martin v treťom zápase HK Poprad - HC Košice štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport extraligy.Foto: SITA/Jozef JakubčoHráči Popradu sa tešia z gólu v treťom zápase HK Poprad - HC Košice štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport extraligy.Foto: SITA/Jozef JakubčoZľava: Hráč Popradu Daniel Brejčák a brankár Košíc Alexandr Hylák v treťom zápase HK Poprad - HC Košice štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport extraligy.Foto: SITA/Jozef JakubčoOd úvodu sa pod Tatrami hral výborný hokej. Pred zaplneným hľadiskom sa tempo snažili diktovať domáci.

Najskôr sa pred bránku tlačil D. Brejčák, od modrej skúšal šťastie Kovačevič, no pozorný Hylák kryl prvé popradské pokusy.

K slovu sa dostali aj hostia, ktorým k otváraciemu gólu významnou mierou pomohol gólman Sidor, keď si neustrážil odraz puku a Haščák vo vlastnom oslabení bez problémov skóroval do prázdnej bránky.

Početná výhoda domácich však pokračovala, k puku sa dostal Hvila a bekhendovou strelou vyrovnal na 1:1.

II. tretina

Košice sa snažili v druhom dejstve zrýchliť hru, no ich črtajúci sa nápor zastavil v 24. min Smotrila, ktorý dotlačil do siete Štalsovu strelu.

Popradčanom narástli krídla, bol ich plný ľad a vo vzduchu visel tretí gól. Na opačnej strane Sidor najskôr lapačkou zlikvidoval Haščákovu ranu, následne domáci odolali aj 90-sekundovej presilovke "oceliarov" 5 proti 3, keď najväčšiu šancu Cebáka zmaril rýchlo sa presúvajúci Sidor.

Do kabín sa išlo za stavu 2:1 pre Poprad.

III. tretina

Domácim vyšiel vstup do tretej časti, Balán džentlmensky prenechal puk Vandasovi a popradský kanonier blafákom okabátil Hyláka - 3:1.

Poprad mohol zvýšiť v presilovke, Suchého strela si však nenašla cestu do siete.

Odpovedali "oceliari", Jenčík v situácii dvoch proti dvom nabil Pašekovi a jeho prudká strela prešla Sidorovi pomedzi betóny - 3:2.

Košice boli späť v hre a Marek Slovák mohol po kikse domácej obrany dokonca vyrovnať.

Útočná snaha Košičanov ku vyrovnaniu neviedla a domáci trestali Hvilom, ten necelé dve minúty pred koncom spečatil na 4:2.

Košice v závere nezvládli svoju prehru a diváci boli svedkami viacerých pästných výmen.

HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) - stav série: 1:2
Góly: 2. Škvaridlo (Michal Chovan, Hertl), 32. Čurilla (Hraško), 34. Brabenec (Podkonický, P. Zuzin), 60. Martin Ďaloga (Puliš, M. Jurík)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Hertl (Zvolen) 10 min za napadnutie hlavy a krku - Danton 10 min za nešportové správanie a Bambúch (obaja Banská Bystrica) 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, J. Konc - T. Rovenský, V. Snášel, 3010 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Richter, Bambúch, Kubka, Biro, O. Janík, Ketner, J. Predajniansky, Styk - R. Macík, M. Hudec, Ján Sýkora - Juraj Sýkora, Češík, Lunter - Srnka, Zigo, Lantoš - Danton, M. Trochta, B. Jankovič
Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško. Pichnarčík, Mucha, Hraško, Hertl - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, Kalla, Čurilla - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Súper bol lepší vo všetkých činnostiach. Musíme na tento duel veľmi rýchlo zabudnúť. V pondelok je nový deň, stále sme v hre, je to na jednom zápase. Dúfam, že sa vrátime k výkonom, ktoré sme podali vo Zvolene - teda k plnému nasadeniu a koncentrácii. Dnes môžeme súperovi iba pogratulovať, pretože bol lepší a verím, že v pondelok v našich dresoch vybehne iné družstvo."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Bolo to typické derby. Šance sú znova 50 na 50. Čo sme u nás Banskej Bystrici požičali, dnes sme si zobrali naspäť. Podali sme kolektívny a disciplinovaný výkon. Veľmi nám pomohol prvý gól, pretože domáci troška znervózneli. V druhej tretine sa súper snažil vrátiť do hry, mal aj šance. Banskobystričanov sme však utlmili druhým gólom, keďže zabudli na nášho hráča na modrej čiare. Potom sme už aj pri šarvátkach kontrolovali hru a zaslúžene vyhrali tento zápas.
.
.

I. tretina

Sprava: Michal Juraško z HKm Zvolen a Lukáš Bambúch z HC '05 Banská Bystrica počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretie zápasy v sezóne 2012/2013 medzi HC '05 Banská Bystrica – HKm Zvolen. Foto: SITA/Ján ViazaničkaZľava: Juraj Sýkora z HC '05 Banská Bystrica a Ján Mucha z HKm Zvolen počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretie zápasy v sezóne 2012/2013 medzi HC '05 Banská Bystrica – HKm Zvolen. Foto: SITA/Ján ViazaničkaSprava: Marek Šimko z HKm Zvolen a Martin Trochta z HC '05 Banská Bystrica počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretie zápasy v sezóne 2012/2013 medzi HC '05 Banská Bystrica – HKm Zvolen.Foto: SITA/Ján ViazaničkaZvolenčania mali dobrý vstup do zápasu, začali aktívne a po 90-tich sekundách otvorili skóre, keď po strele Hertla z ľavej strany tečoval puk pred bránkou pohotový Škvaridlo.

Domáci mohli odpovedať v 4. min Jankovičom, ale ten pred Šimkom neuspel. V polovici prvej tretiny pohrozili Banskobystričania Češíkom a Jánom Sýkorom, ale nedostali puk do bránky.

V 16. min po strele Trochtu pomohol gólmanovi Šimkovi aj obranca Mucha. Zvolen pohrozil na konci prvého dejstva v presilovke, v závare pred Chorošunom sa nepresadili Škvaridlo a Chovan.

II. tretina

V druhej tretine vypredaný štadión pod Urpínom nevidel veľa šancí, hral sa opatrný hokej, oba tímy akoby čakali na chyby súpera. V 23. min to skúsil zblízka Čurilla, ale Chorošun bol pozorný.

V polovici zápasu išiel sám na Šimka domáci Jankovič, ale zlyhal v koncovke.

To, čo nevyšlo domácim, sa podarilo Zvolenčanom v 32. min. Čurilla sólový únik pretavil do gólu - 0:2.

Hostia potom využili presilovku v čase, keď rozhodcovia avizovali ďalší trest pre banskobystrického hokejistu.

Z pravej strany z uhla vyslal puk na bránku Brabenec a tečovaný od korčule sa dostal za prekvapeného Chorošuna.

Pred druhou prestávkou sa ešte ocitli v dobrých príležitostiach Peter Zuzin a Ján Sýkora, no skóre sa nemenilo aj zásluhou gólmanov.

V tretej tretine sa domáci viac tlačili na zvolenskú bránku, dobré príležitosti mali Jankovič, Lantoš či Ján Sýkora.

Hostia hrozili z rýchlych brejkov, z jedného mohol zvýšiť vedenie Ľ. Zuzin.

S pribúdajúcimi minútami sa už hostia sústredili na pozorné bránenie, no v záverečnej minúte ešte spečatili výsledok Ďalogom, ktorý nezaváhal voľný pred Chorošunom.