09. septembra 2018

Dovizioso víťazom VC San Marina MotoGP

Na snímke Talian Andrea Dovizioso (Ducati) oslavuje na pódiu víťazstvo v preteku triedy MotoGP na Veľkej cene San Marina na talianskom okruhu v Misane 9. septembra 2018. Foto: TASR
Misano 9. septembra (TASR) - Talian Andrea Dovizioso na Ducati sa stal na okruhu v Misane víťazom Veľkej ceny San Marína, dvanásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP. Pre Doviziosa to bol tretí triumf v prebiehajúcej sezóne.

Na druhom mieste skončil so stratou 2,822 s úradujúci majster sveta Španiel Marc Marquez na Honde a tretie miesto obsadil Brit Cal Crutchlow na Honde.

výsledky:

1. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 42:05,426 min, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) +2,822 s, 3. Cal Crutchlow (V.Brit./Honda) +7,269, 4. Alex Rins (Šp./Suzuki) +14,687, 5. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) +16,016, 6. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +17,408