Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

02. novembra 2022

Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá do uší?Na dnešnom trhu nie je núdza o rôznorodé slúchadlá uší. Ako teda zistiť, ktorý pár Vám poslúži najlepšie?Zdieľať
Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá do uší?

 

Hľadanie ideálnych slúchadiel sa spája nielen s osobnými preferenciami, ale aj dobre nastavenými funkciami. Oboznámte sa s dôležitými vlastnosťami, ktorými sa drôtové a bezdrôtové slúchadlá do uší od seba odlišujú a dopracujte k čo možno najlepšej verzii.     

Výhody a nevýhody bezdrôtových slúchadiel

Výber drôtových alebo bezdrôtových slúchadiel častokrát závisí od osobných potrieb budúceho majiteľa. Chcete slúchadlá používať pri cvičení alebo počas cestovania? Budú slúžiť najmä na bežné počúvanie alebo na produkciu hudby? Zodpovedajte na základné otázky, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktoré slúchadlá najlepšie vyhovujú Vášmu životnému štýlu. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že medzi spotrebiteľmi dominujú bezdrôtové slúchadlá. Pozrite si ich základný popis aby ste zistili, či sú pre Vás tieto slúchadlá do uší  pravé.

Medzi hlavné benefity bezdrôtových slúchadiel patrí sloboda – už totiž nie ste „pripútaní“ ku svojmu zariadeniu. Vďaka bluetooth pripojeniu sa viete vzdialiť aj na niekoľko metrov od mobilu bez toho, aby Vám uniklo čo i len slovo z hudby, či podcastu. Vo svete športu je absencia káblov viac než vítaná – bežci môžu oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie zabehnúť trasu bez toho, aby ich rozptyľovala prítomnosť pohybujúcich sa drôtikov. Spolu s pridanými funkciami, ktoré boli ešte donedávna len luxusom sa z bezdrôtových slúchadiel stáva moderné a nadčasové zariadenie – radí sa sem napríklad:

  • rýchle nabíjanie a prijímanie hovorov
  • senzor zrýchlenia
  • hybridné silikónové štuple do uší
  • filtrovanie hluku a ďalšie

Hoci bezdrôtové slúchadlá neodmysliteľne patria medzi solídne vychytávky dnešného trhu, v porovnaní s drôtovými druhmi sa u nich nájde negatívum v podobe batérie. Je zrejmé, že všetky produkty s batériou je potrebné po čase nabíjať, pričom bezdrôtové slúchadlá nie sú výnimkou. Tento faktor však nemusí nutne ovplyvniť Vaše konečné rozhodnutie. Výdrž batérie sa u slúchadiel v priebehu rokov výrazne zlepšila.

Výhody a nevýhody drôtových slúchadiel

Vedeli ste, že drôtové slúchadlá sú na trhu už viac ako sto rokov? Ich počiatky siahajú približne do roku 1910, odkedy sú spoľahlivou voľbou vo svete zvuku. Ak máte obmedzený rozpočet a chcete si zaobstarať kvalitnú variantu, vždy môžete siahnuť po bezdrôtových slúchadlách. Prečo? Výroba bezdrôtovej technológie je v súčasnosti o niečo drahšia. Existujú však aj značkové drôtové typy, ktorých suma sa dokáže vyšplhať aj do niekoľkých stovák eur!

Drôtové slúchadlá prijímajú analógový elektrický signál, ktorý rozkmitá celú mechaniku reprodukčnej sústavy – aj z tohto dôvodu sa zvykne hovoriť, že sú spoľahlivejšie ako ich bezdrôtový náprotivok. Pokiaľ majú k dispozícii klasický tri a pol milimetrový jack (konektor) dajú sa pripojiť takmer k akémukoľvek zdroju zvuku.

Snáď najväčší problém, ktorý má väčšina ľudí s káblovými slúchadlami, je kábel samotný. Dokáže prekážať pri cvičení, upratovaní domu alebo pri obyčajnej prechádzke. Káble sa tiež môžu do niečoho zamotať a zachytiť, čo ešte viac zvyšuje na nepohodlí ich používania. Niektorí ľudia ich dokonca prirovnávajú k vianočným svetlám – hoci ste ich krásne a prehľadne uložili, po vybratí sú zamotané viac, než kedykoľvek predtým. V konečnom dôsledku závisí rozhodnutie len od Vás. Teraz, keď už poznáte hlavné klady a zápory drôtových a bezdrôtových slúchadiel, mali by ste zvážiť, aká verzia Vás bude čo možno najmenej obmedzovať a ktoré slúchadlá Vám ponúknu ten najlepší zvukový zážitok.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členovia a členky Umeleckej rady SND sa vzdávajú svojho členstva, vyjadrujú tak podporu exriaditeľovi Drličkovi
<< predchádzajúci článok
Ako vypátrať a chytiť najväčšieho falšovateľa obrazov na svete?!