11. augusta 2018

Dúbravka nezabránil prehre so Spurs, Benitez: Zaslúžili sme si bod

Na archívnej snímke Martin Dúbravka.

Na archívnej snímke Martin Dúbravka. Foto: TASR/Martin Baumann
Londýn 11. augusta (TASR) - Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase 1. kola anglickej Premier League na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:2.

V drese domácich odchytal celý duel slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý inkasoval prvý gól už v 8. minúte zblízka po hlavičke Jana Vertonghena. O vyrovnanie sa postaral v 11. minúte Joselu, no o sedm minút neskôr rozhodol o víťazstve "kohútov" presnou hlavičkou z piatich metrov do protipohybu Dúbravku Dele Alli. V druhom polčase mohli domáci vyrovnať, ale Mohamed Diame i Salomon Rondon trafili iba konštrukciu súperovej bránky. Na druhej strane sa Dúbravka vyznamenal najmä pri šanci Bena Daviesa.

"Je dôležité, že sme ligu odštartovali ziskom troch bodov. Čaká nás dlhá sezóna a toto je pre nás pozitívny začiatok," povedal po zápase autor víťazného gólu Alli pre Sky Sports.

Kouč Newcastlu Rafael Benitez nebol napriek prehre s výkonom tímu nespokojný: "Zaslúžili sme si aspoň bod. Bojovali sme až do konca a v druhom polčase sme si vypracovali viacero šancí. Doplatili sme na chyby, ale treba uznať aj kvalitu súpera. Pre mňa je dôležité, že sme sa nevzdávali v žiadnom momente."