Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

ENERGOFÓRUM® 2019 láka na blockchain a smart technológieBohatý program, ktorý sa okrem elektriny a zemného plynu výraznejšie zameria aj na vykurovanie, obohatia viacerí zahraniční hostia.Zdieľať
Foto: ENERGOFÓRUM®
Bratislava 10. septembra (OTS) - Bohatý program, ktorý sa okrem elektriny a zemného plynu výraznejšie zameria aj na vykurovanie, obohatia viacerí zahraniční hostia.

Konferencia ENERGOFÓRUM® 2019 sa koná 17. – 18. októbra v hoteli Partizán na Táľoch, kde sa opätovne stretnú predstavitelia najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.
Úvodná prednáška bude patriť medzinárodne uznávanému expertovi na technológiu blockchain. Michael Merz, zakladateľ nemeckej spoločnosti Ponton, v nej demonštruje možnosti využitia blockchainu v energetike. „V prednáške sa zameriam na využitie blockchainu pre decentralizované obchodovanie na veľkoobchodnom trhu s energiami z pohľadu flexibility, ale tiež v miestnych susedstvách,” vysvetlil. „Som nadšený z toho, že vám budem môcť vysvetliť, ako to celé funguje.“
Na myšlienky prvého spíkra nadviaže blok venovaný smart energetike v digitálnej ére. O budúcnosti odvetvia, ktoré bude založené na integrácii zelenej energie do sústavy a prechode na inteligentné riadenie sústavy, budú spoločne diskutovať zástupcovia akademickej sféry a inovatívnych spoločností.
Pre obrovský úspech v minulom roku si svoju účasť na konferencii zopakuje Michal Šnobr, ktorý pôsobí ako externý poradca skupiny J&T prevažne pre oblasť energetiky. Tentokrát upriami pozornosť na budúcnosť energetického mixu krajín regiónu strednej a východnej Európy. Je jadrová energetika spásou východnej Európy?

Dôraz aj na vykurovanie
Konferencie ENERGOFÓRUM® v posledných rokoch spájajú témy z oblasti elektriny a zemného plynu. Tento ročník je zaujímavý aj tým, že výraznejší priestor ako v minulosti dostane sektor vykurovania a chladenia. Diskutovať budeme o stave teplárenstva a centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku a v Európe.

Horúcou témou na Slovensku je aplikácia zmien v systéme podpory zelenej energie. Ústrednú rolu zohráva spoločnosť OKTE, ktorej zástupcovia budú spolu s ďalšími odborníkmi diskutovať o implementácii nových pravidiel.
Ďalší z blokov sa tematicky venuje európskej energetickej a klimatickej politike do roku 2030. Priestor dostane aj budúce nastavenie trhu s elektrinou a nové úlohy, s ktorými sa musia vysporiadať všetci zainteresovaní účastníci. Debatovať sa bude aj o rozvoji technickej infraštruktúry v regióne a zmenách v obchodovaní s komoditami.

Záštitu nad konferenciou ENERGOFÓRUM® prevzalo aj v roku 2019 Ministerstvo hospodárstva SR.
Nenechajte si ujsť konferenciu nabitú energiou!
Všetky potrebné informácie a podrobný program podujatia nájdete na www.energoforum.sk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZMOS preskúma záujem o mediáciu v samospráve
<< predchádzajúci článok
Miera inflácie sa v Číne udržala v auguste na stabilnej úrovni

ENERGOFÓRUM® 2019 láka na blockchain a smart technológie - diskusné fórum čitateľov