Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2018

EÚ vyčlenila na podporu rumunského agrosektora vyše 150 miliónov eurEurópska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že poskytne viac ako 150 miliónov eur na podporu a rozvoj rumunského poľnohospodárstva.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Brusel 13. septembra (TASR) - Európska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že poskytne viac ako 150 miliónov eur na podporu a rozvoj rumunského poľnohospodárstva.


Eurokomisár pre poľnohospodárstvo Phil Hogan za týmto účelom vo štvrtok v Bukurešti podpísal dohodu, podľa ktorej finančná pomoc pre rumunský agrosektor pôjde cez Európsky investičný fond (EIF), pričom 87,8 milióna eur bude vyčlenených z rozpočtu EÚ.

Dohodu za rumunskú stranu podpísal minister poľnohospodárstva Petre Daea, v mene EIF jeho generálna tajomníčka Maria Leanderová. Hogan v tejto súvislosti zdôraznil, že preňho ako pre člena exekutívy EÚ finančné nástroje a prístup k úverom pre poľnohospodárov boli vždy kľúčovou prioritou.

"Prístup k úverom je pre poľnohospodárov nevyhnutný na modernizáciu a rozvoj ich fariem. Investovaním do konkurencieschopnosti a zefektívnenia fariem môžu poľnohospodári zlepšiť svoje obchodné vyhliadky a znížiť dopady na klímu a životné prostredie," opísal Hogan situáciu a vyjadril nádej, že rumunskí poľnohospodári a podnikatelia z vidieka využijú finančnú pomoc na maximum.

Hogan v správe pre médiá spresnil, že finančná pomoc pre rumunský agrosektor určená na propagáciu poľnohospodárskych produktov a diverzifikáciu poľnohospodárskych činností, nájde viac ako 1300 adresátov medzi miestnymi poľnohospodármi a vidieckymi podnikateľmi.

(spravodajca TASR Jaromír Novak)
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
15-ročný Matej z Považskej Bystrice odišiel do školy a už sa nevrátil
<< predchádzajúci článok
San Francisco odstráni z ulice súsošie označované za rasistické

EÚ vyčlenila na podporu rumunského agrosektora vyše 150 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov