Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. marca 2012

Euro oslabilo voči doláru aj jenuEuro v utorok voči doláru oslabilo na dvojtýždňové minimum pre obavy zo zadlženosti eurozóny, ktoré investorov nasmerovali do bezpečia japonského jenu a amerického dolára. Euro poškodili ...Zdieľať
dolar euro LONDÝN 6. marca (WEBNOVINY) - Euro v utorok voči doláru oslabilo na dvojtýždňové minimum pre obavy zo zadlženosti eurozóny, ktoré investorov nasmerovali do bezpečia japonského jenu a amerického dolára.


Euro poškodili obavy, či Grécko bude schopné do štvrtka ukončiť reštrukturalizáciu záväzkov voči súkromným investorom.

Spoločná európska mena voči predošlému dňu klesla o 0,5 percenta na 1,3147 USD/EUR, ale predtým oslabila až na zhruba 1,3130 USD/EUR, čo bola jej najnižšia hodnota od 17. februára.

Znepokojenie z poklesu ekonomiky eurozóny zatlačili euro voči jenu dole o 1 percento. Jen posilnil aj voči doláru, ktorý si voči predošlému dňu odpísal 0,4 percenta a klesol na 81,06 JPY/USD. Od konca januára, kedy japonská centrálna banka prekvapujúco uvoľnila menovú politiku, však dolár voči jenu vzrástol celkovo o takmer 7 percent.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, voči predchádzajúcemu dňu získal približne 0,5 percenta a vzrástol 79,664 bodu. Predtým však bol až na 2,5-týždňovom maxime 79,739 bodu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bankový systém v Európe sa zotavuje, tvrdí eurokomisár Rehn
<< predchádzajúci článok
Slovenské skúsenosti s integráciou rezonovali v Gruzínsku

Euro oslabilo voči doláru aj jenu - diskusné fórum čitateľov