Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. októbra 2020

Eurolab Lambda tvrdí, že v čase podpisu zmluvy na testy pre štát nemala dlh voči Sociálnej poisťovniSpoločnosť Eurolab Lambda, ktorá dodá štátu skríningové testy na diagnostiku ochoreniaZdieľať
socpoistovna11 676x451 19.10.2020  - Spoločnosť Eurolab Lambda, ktorá dodá štátu skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19, nemala v čase uzatvorenia zmluvy so Správou štátnych hmotných rezerv SR žiadne nedoplatky voči Sociálnej poisťovni. Pre agentúru SITA to uviedol podpredseda predstavenstva spoločnosti Viliam Krajčovič.


Na nedoplatky upozornila po zverejnení zmluvy na dodanie testov strana Spolu, podľa ktorej zákon o verejnom obstarávaní neumožňuje štátu nakupovať od dlžníkov voči sociálnej alebo zdravotnej poisťovni.

Krajčovič tak potvrdil slová predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Jána Rudolfa, ktorý v nedeľu v diskusnej relácii TA3 uviedol, že firma splnila všetky zákonné požiadavky a pôvodný nedoplatok vyrovnala ešte pred podpisom zmluvy. Podľa verejne dostupných zdrojov mala predtým dlh voči štátu na sociálnom poistení vo výške 17-tisíc eur.


Spoločnosť Eurolab Lambda dodá Správe štátnych hmotných rezerv SR 10 miliónov testov na COVID-19 za 43,4 milióna eur.

Štát ich chce využiť pri plánovanom celoplošnom testovaní obyvateľov na prelome októbra a novembra a pri následnom testovaní začiatkom novembra, o ktorom rozhodla vláda. Eurolab Lambda pôsobí na trhu zdravotníckej techniky a diagnostiky 17 rokov.

Od marca 2018 je exkluzívnym distribútorom produktov kórejskej spoločnosti SD Biosensor, ktorá po prepuknutí pandémie vyvinula a na trh uviedla sadu testov na ochorenie COVID-19.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Eurolab Lambda tvrdí, že v čase podpisu zmluvy na testy pre štát nemala dlh voči Sociálnej poisťovni © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako sa má správať osoba v domácej izolácii?
<< predchádzajúci článok
LANXESS zvyšuje výrobu dôležitej látky pre dezinfekcie

Eurolab Lambda tvrdí, že v čase podpisu zmluvy na testy pre štát nemala dlh voči Sociálnej poisťovni - diskusné fórum čitateľov