Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

25. augusta 2020

Facebook doplatí vo Francúzsku dane za desaťročie, suma sa vyšplhala na vyše 100 miliónov eur


Tagy: dane

Spoločnosť Facebook súhlasila s tým, že vo Francúzsku doplatí dane v sume 106 miliónov eur, aby urovnala spor o zdanenie jej príjmov v tejto ...Zdieľať
peniaze pocitadlo euro bankovky gettyimages 676x451 25.8.2020  - Spoločnosť Facebook súhlasila s tým, že vo Francúzsku doplatí dane v sume 106 miliónov eur, aby urovnala spor o zdanenie jej príjmov v tejto krajine. Doplatok daní sa týka desiatich rokov od roku 2009. Firma zároveň súhlasila, že z príjmov vo Francúzsku za rok 2020 zaplatí daň 8,46 milióna eur, čiže o 50 percent viac ako v roku 2019.


"Berieme naše daňové povinnosti vážne a úzko spolupracujeme s daňovými úradmi po celom svete," uviedla hovorkyňa Facebooku. Informuje o tom portál bbc.com.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg vo februári uviedol, že chápe frustráciu verejnosti nad tým, aké dane platia technologické giganty. Dodal, že Facebook akceptuje fakt, že by mal platiť v Európe vyššie dane a podporuje plány Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá chce nájsť globálne riešenie, ako zdaňovať technologické firmy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook doplatí vo Francúzsku dane za desaťročie, suma sa vyšplhala na vyše 100 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: dane
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TikTok zažaloval administratívu Donalda Trumpa, firma hovorí o zániku tisícok pracovných miest
<< predchádzajúci článok
Poklad zlatých moslimských mincí objavili v Izraeli, väčšina je stará než tisíc rokov (foto)

Facebook doplatí vo Francúzsku dane za desaťročie, suma sa vyšplhala na vyše 100 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov