Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. augusta 2020

Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierokPo tom, ako Arizonská štátna univerzita v USA žalovala Facebook na porušenie pravidiel, uvedená spoločnosť vymazala instagramové konto, na ktorom niekto publikoval nevhodný obsah. Na inkriminovanom účte sa ...Zdieľať
instagram 676x451 23.8.2020  - Po tom, ako Arizonská štátna univerzita v USA žalovala Facebook na porušenie pravidiel, uvedená spoločnosť vymazala instagramové konto, na ktorom niekto publikoval nevhodný obsah. Na inkriminovanom účte sa objavil odkaz na tzv. COVID večierok v spomenutej škole.


"Z dôvodu porušenia našich pravidiel sme príslušný účet odstránili," povedal hovorca Facebooku, ktorý vlastní aj Instagram.

Dosiaľ sa nezistilo, kto dané konto spravoval. "Účet porušil všetky práva na ochranné známky školy," uviedla univerzita vo vyhlásení.

Jej predstavitelia sa vo štvrtok obrátili na súd, ktorý napokon rozhodol, že účet zdieľal dezinformácie o koronavíruse a činnosti univerzity.

Jeden z absolventov dokonca pohrozil, že prestane s podporou univerzity, keďže si myslel, že účet je spojený s jeho niekdajšou školou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posledný augustový víkend bude patriť gotickým kostolom Gemera a Malohontu
<< predchádzajúci článok
Vedci dosiahli rekordnú rýchlosť prenosu dát na internete, obsah netflixu by stiahli za sekundu

Instagram vymazal účet, ktorý falošne odkazoval na univerzitný COVID večierok - diskusné fórum čitateľov