Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2013

Falošný diablov advokát dostal 14 rokovLondýnsky súd vo štvrtok poslal extravagantného muža talianskeho pôvodu na 14 rokov do väzenia za podvody a spreneveru. Giovanni di Stefano (57) však nebol obyčajným podvodníkom - súd ho ...Zdieľať
giovanni di stefano LONDÝN 29. marca (WEBNOVINY) - Londýnsky súd vo štvrtok poslal extravagantného muža talianskeho pôvodu na 14 rokov do väzenia za podvody a spreneveru.


Giovanni di Stefano (57) však nebol obyčajným podvodníkom - súd ho okrem iného usvedčil z ponúkania svojich právnických služieb neslávne známym klientom a to napriek tomu, že nemal právnické vzdelanie.

Odsúdený bol napríklad súčasťou právnických tímov irackého diktátora Saddáma Husajna či juhoslovanského prezidenta Slobodana Miloševiča. Súd ho uznal vinným z 25 podvodov, prania špinavých peňazí, pričom samotný di Stefano sa priznal k ukradnutiu v prepočte 175-tisíc eur, ktoré vysúdil od poisťovne pre muža vážne zraneného pri autonehode. Peniaze si však nechal.


"Predátor" medzi šelmami

Londýnsky sudca uznal, že muž svoje obete nehľadal, oni si hľadali jeho. To ho však podľa neho nerobí menej vinným, keďže bol takisto "predátorom", ktorý spôsoboval bolesť a ponúkal "falošnú nádej" svojim "zúfalým a zraniteľným" klientom v "zúfalých situáciách".

Sudca ho označil za bezohľadného a chamtivého človeka, ktorého prezývali diablov advokát. Rodák z Talianska, ktorý sa ako chlapec presťahoval do Británie, si totiž vyberal zámerne "nevyhrateľné" prípady, aby získal popularitu a slávu. Okrem Husajna a Miloševiča to bol aj zimbabwiansky prezident Robert Mugabe či ikona svetového terorizmu Usáma bin Ládin.


Lákali ho aj britskí vrahovia

V roku 2004 dokonca vyjadril želanie zastupovať aj známych britských vrahov ako napríklad Jeremyho Bambera či lekára Harolda Shipmana. Ten mal usmrtiť viac ako 250 svojich pacientov. Obaja dostali doživotie, pričom Shipman sa v roku 2004 obesil.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Toto sú tajné plány útoku na USA, Kim aktivoval rakety
<< predchádzajúci článok
Záchranky budú od apríla monitorované, noviniek je viac