Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Fanúšička Merkelovej svojou dodávkou nechtiac narazila do jej lietadlaNa archívnej snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová.Zdieľať
Na archívnej snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín/Dortmund 14. mája (TASR) - Fanúšičke nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sa v pondelok podarilo zmariť odlet jej vládneho špeciálu z letiska v Dortmunde, keď doň nechtiac narazila svojou dodávkou. Fotografiu zo zrážky zverejnil na svojom webe nemecký týždenník Spiegel, informovala v utorok agentúra AP.


Žena, ktorá je zamestnankyňou zmieneného letiska, si chcela odfotografovať lietadlo stojace na letiskovej ploche len. Nadšene preto vystúpila zo svojej červenej dodávky, ktorú však predtým zabudla zabrzdiť. Vozidlo sa dalo do pohybu a pomaly narazilo do prednej časti Merkelovej lietadla typu Bombardier Global 5000.

Nemecké letectvo (Luftwaffe) neskôr bez bližších podrobností potvrdilo, že vládny špeciál v Dortmunde poškodilo isté vozidlo, pričom kancelárka sa po incidente do Berlína vrátila helikoptérou.

Incident je ďalším nechceným problémom pre Luftwaffe prichádzajúcim po sérii medializovaných porúch, ktoré v ostatných mesiacoch postihli ním prevádzkovanú flotilu 14 nemeckých vládnych špeciálov a zapríčinili meškanie Merkelovej i ďalších členov nemeckej vlády na dôležité podujatia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
A. Kiska v rámci rozlúčkových návštev navštívi Poľsko
<< predchádzajúci článok
Zisk nemeckého koncernu Merck v 1. kvartáli klesol o viac ako 40 %

Fanúšička Merkelovej svojou dodávkou nechtiac narazila do jej lietadla - diskusné fórum čitateľov