04. marca 2021

FC Barcelona postúpil do finále Kráľovského pohára

Hneď v úvode predĺženia sa presadil Martin Braithwaite a rozhodol o postupe domácich.

Futbalisti FC Barcelona postúpili do finále Kráľovského pohára. V stredajšej semifinálovej odvete zdolali na svojom ihrisku FC Sevilla 3:0 po predĺžení a zvrátili prehru 0:2 z prvého stretnutia.

Katalánci skorigovali manko z úvodného súboja už v úvode, keď sa v 12. minúte presadil Ousmane Dembele. Potom však hostia odolávali a v druhom polčase mali veľkú príležitosť priblížiť sa k finálovej účasti. V 72. minúte Oscar Mingueza fauloval vo vlastnej šestnástke, no striedajúci Luacs Ocampos nepremenil pokutový kop. A Sevilla pykala, v 90.+2 minúte videl druhú žltú kartu Fernando a o dve minúty neskôr po rohovom kope pridal druhý zásah Barcelony Gerard Pique.

Hneď v úvode predĺženia sa presadil Martin Braithwaite a rozhodol o postupe domácich. Nič na tom nezmenila ani situácia v 100. minúte, keď VAR skúmal hru rukou Clementa Lengleta v šestnástke, ale napokon situáciu posúdil ako regulárnu. Barcelona sa vo finále stretne s úspešným z dvojzápasu Athtelic Bilbao - Levante (prvý zápas 1:1).

Kráľovský pohár - semifinále - 2. zápas:

FC Barcelona - FC Sevilla 3:0 pp (2:0, 1:0)

Góly: 12. Dembele, 90.+4 Pique, 95. Braithwaite, ČK 90.+2 Fernando (Sevilla) po druhej ŽK

/prvý zápas 0:2, do finále postúpila Barcelona/

Liverpool a Manchester United nechcú uvoľniť hráčov do reprezentácie
Chára sa od Bostonu dočkal veľkého prekvapenia, Capitals mu dopriali víťazný návrat (video)