Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. januára 2022

Festival Berlinale 2022 budú sprevádzať prísne epidemické opatrenia


Tagy: Berlinale

Kapacita premietacích sál bude obmedzená na 50 percent a budú do nich vpúšťať len divákov zaočkovaných proti covidu, alebo tých, ktorí toto ochorenie už prekonali.Zdieľať
Festival Berlinale 2022 budú sprevádzať prísne epidemické opatrenia

Berlínsky medzinárodný filmový festival, známy pod názvom Berlinale, sa vo februári uskutoční za prítomnosti divákov aj napriek šíreniu vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron. Prestížnu prehliadku svetového filmu však budú sprevádzať prísne protiepidemické opatrenia, oznámili v stredu organizátori festivalu.


Ako informovala agentúra DPA, kapacita premietacích sál bude obmedzená na 50 percent a budú do nich vpúšťať len divákov zaočkovaných proti covidu, alebo tých, ktorí toto ochorenie už prekonali.

Všetci návštevníci sa budú musieť okrem toho preukázať negatívnym výsledkom testu a počas celého pobytu na festivale mať prekryté horné dýchacie cesty. Zrušené budú všetky recepcie, večierky a iné slávnostné podujatia, ktoré sú spravidla tradičnou súčasťou Berlinale.

"Sme si vedomí výziev spojených s nepredvídateľným vývojom pandémie. Ale zároveň si myslíme, že kultúra zohráva v spoločnosti veľmi zásadnú úlohu a tento aspekt nechceme stratiť zo zreteľa," uviedlo vo vyhlásení vedenie festivalu.

Berlinale patrí spolu s festivalmi v Cannes a Benátkach k trom najprestížnejším a najväčším podujatiam svojho druhu. Pripravovaný 72. ročník sa uskutoční v termíne 10. - 20. februára 2022; premietanie filmov pre verejnosť bude prebiehať posledné štyri dni podujatia.

Vlani festival pre pandémiu prebehol v hybridnom formáte - v marci sa konala on-line fáza pre odborníkov a v júni zase druhá pre verejnosť.

Tagy: Berlinale
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Začal sa filmový festival Berlinale, pre pandémiu prebieha online (1. 3. 2021)
 Berlinale a režiséri proti zatknutiu Panahiho (4. 3. 2010)
 BERLINALE: Zlatého medveďa získala dráma Bal (20. 2. 2010)
 Na Berlinale odovzdali ceny pre krátke filmy (18. 2. 2010)
 BERLINALE: Je známe kompletné zloženie medzinárodnej poroty (26. 1. 2010)
 BERLINALE: Zlatý medveď poputuje do juhoamerického Peru - The Milk Of Sorrow (16. 2. 2009)
 Vo štvrtok sa začne 59. filmový festival Berlinale (4. 2. 2009)nasledujúci článok >>
Zomrela speváčka Ronnie Spector zo skupiny The Ronettes, prehrala boj s rakovinou
<< predchádzajúci článok
Divadlá sa otvárajú divákom, na javisko Novej scény sa vracajú Bedári