Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. novembra 2021

Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financiíTretí ročník bratislavského multižánrového festivalu pre neprofesionálnych umelcov TVOR•BA sa presúva do prvého štvrťroka roku 2022. Upozornilo na tom Národné osvetové centrum (NOC) na svojom ...Zdieľať
gettyimages 480428397 676x451 20.11.2021 (Webnoviny.sk) - Tretí ročník bratislavského multižánrového festivalu pre neprofesionálnych umelcov TVOR•BA sa presúva do prvého štvrťroka roku 2022. Upozornilo na tom Národné osvetové centrum (NOC) na svojom webe.

Nedostatok financií


Presný dátum zatiaľ nestanovili, pretože bude závisieť od aktuálnych podmienok. Zároveň vysvetlilo, že festival sa odkladá nielen pre neistú epidemickú situáciu, ale aj z nedostatku finančných zdrojov zapríčinených dosahom pandémie. Pôvodne sa mal festival konať začiatkom decembra.

„Mrzí ma, že súčasná pandemická situácia negatívne ovplyvňuje kultúrno-osvetovú činnosť a nepriaznivo dopadá na kultúrne podujatia a festival TVOR•BA. Dúfam, že to v zdraví prečkáme a v budúcom roku sa konečne dočkáme obratu k lepšiemu,“ konštatoval generálny riaditeľ NOC Erik Kriššák.

Neprofesionálni slovenskí umelci 


Festival organizuje NOC, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. Na festivale sa predstavia najlepší neprofesionálni umelci z celého Slovenska – víťazi celoštátnych postupových súťaží, ktoré vyhlasuje NOC.

V Bratislave sa počas festivalu organizujú koncerty, divadelné a folklórne predstavenia, literárne besedy, filmové projekcie, výstavy fotografií a výtvarnej tvorby. Sprievodný program dotvárajú diskusie, metodické semináre, tvorivé dielne a workshopy pre účastníkov podujatia, ale aj pedagógov, vedúcich či širokú verejnosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Stanica Nova sa dištancovala od vyhlásení Janečka na Českom slávikov
<< predchádzajúci článok
Matematik Fečkan sa opäť stal jedným z najcitovanejších vedcov sveta