Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2023

Fico podľa Demokratov presadzuje záujmy Ruska, zahraničné médiá ho označujú ako hrozbu či gangsterského premiéra (video)



Je úplne zrejmé, že predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nepresadzuje záujmy Slovenska, ale záujmy Ruskej ...



Zdieľať
demokrati 676x387 18.9.2023 (SITA.sk) - Je úplne zrejmé, že predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nepresadzuje záujmy Slovenska, ale záujmy Ruskej federácie.

Titulky zo zahraničných médií


Ako ďalej na pondelňajšej tlačovej besede uviedol podpredseda Demokratov Jaroslav Naď, Fico je v celom demokratickom svete hanbou Slovenska. „Je izolovaný. Z krajín Európskej únie sa s ním nikto nestretáva, okrem premiéra Maďarska Viktora Orbána," tvrdí Naď.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023




Na tlačovej besede ďalej citoval titulky článkov zahraničných médií, ktoré Fica označujú ako hrozbu.  Britské noviny The Times nazvali Fica gangsterským premiérom, ktorý sa môže dostať k moci, britské noviny The Guardian zas píšu, že Slovensko sa čoskoro môže stať ruským spojencom.

Francúzska tlačová agentúra AFP nazvala Fica prokremeľským populistom, ktorý môže vyhrať voľby a nemecký Der Spiegel uviedol, že k moci sa môže dostať expremiér Fico, ktorý ma prepojenie na mafiu, ktorá zabila novinára.

Zhrození diplomati


„Celý svet sa na nás pozerá a všetci sú zhrození. Diplomati a predstavitelia medzinárodných organizácií sú zhrození. Ruský prokremeľský kanál Rybar odkázal Ficovi, že sa naňho spolieha," upozornil Naď.

Člen predsedníctva Demokratov a europoslanec Vladimír Bilčík ďalej uviedol, že Fico je od roku 2019 vnímaný ako obrovský problém nielen pre slovenskú demokraciu, ale aj pre slovenskú zahraničnú a európsku politiku.

„Fico je dnes absolútne izolovaný v Európe, nik sa s ním nestretáva v Európskom parlamente a je hanbou európskych socialistov," uviedol Bilčík. Naď v závere ešte doplnil, že ak Fico voľby vyhrá, nastane veľký problém s emigráciou mladých ľudí zo Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem



Zdroj: SITA.sk - Fico podľa Demokratov presadzuje záujmy Ruska, zahraničné médiá ho označujú ako hrozbu či gangsterského premiéra (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Sexuálne zneužívanie detí musí byť podľa Kolíkovej veľmi prísne trestané, nie držba marihuany (video)
<< predchádzajúci článok
Bulharská špeciálna jednotka preskúma dron s výbušninami, ktorý pristál v čiernomorskom rezorte (foto)