Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2024

Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku na hospitalizáciu detských pacientov z KyjevaPremiér Robert Fico potvrdil ukrajinskému predsedovi vládyZdieľať
6617ad34e87c0942566552 676x487 9.7.2024 (SITA.sk) - Premiér Robert Fico potvrdil ukrajinskému predsedovi vlády Denysovi Šmyhaľovi ponuku slovenskej vlády hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva.


Slovenský a ukrajinský premiéri absolvovali spoločný telefonát a dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Informoval o tom Úrad vlády SR.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePremiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád," doplnil Úrad vlády SR s tým, že ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, a to predbežne v druhej polovici septembra alebo na začiatku októbra.


Premiéri sa pri tejto príležitosti zhodli aj na tom, že spoločné rokovanie vlád bude príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok. Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe Ukrajiny do EÚ.

Ako úrad pripomenul, slovenská vláda tento vstup plne podporuje a je pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc. Premiér Fico sa Šmyhaľovi poďakoval aj za prejavenú podporu, ktorú od neho po atentáte opakovane dostával.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku na hospitalizáciu detských pacientov z Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister investícií Raši dostal všetko na zlatom podnose a opäť nehorázne klame, tvrdí Remišová
<< predchádzajúci článok
Novozvolení francúzski poslanci začali rozhovory o zostavení vlády, riziko politickej paralýzy je stále prítomné