Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2019

Fidesz a opozičný blok MSZP-Párbeszéd zaznamenali rast preferenciíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR/AP
Budapešť 17. apríla (TASR) - Maďarská vládna strana Fidesz zaznamenala v apríli posilnenie preferencií a opozičný blok Maďarská socialistická strana (MSZP) - Dialóg (Párbeszéd) predbehol, prípadne dobehol Jobbik. Vyplýva to z prieskumov inštitútov Závecz Research a Medián, ktorých výsledky v stredu zverejnilo internetové vydanie ľavicového denníka Népszava.


Podľa prieskumu Závecz Research podporuje Fidesz 53 percent opýtaných. V marci bol podiel priaznivcov vládnej strany 50-percentný a vo februári 49-percentný. Blok MSZP-Dialóg s 13-percentnými preferenciami predbehol Jobbik, ktorý v apríli preferovalo 12 percent respondentov.

Demokratickú koalíciu (DK) by v apríli volilo deväť percent, Momentum a ochranársku stranu LMP po štyri percentá maďarských voličov.

Prieskum Mediánu vykázal strane Fidesz podporu vo výške 41 percent, čo je po zaváhaní začiatkom roka mierny nárast. MSZP-Dialóg v prípade tohto prieskumu s ôsmimi percentami dobehol Jobbik prvýkrát od 2014 roku. DK by volilo sedem percent, LMP päť percent a Momentum štyri percentá Maďarov.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské letisko vybavilo väčší počet cestujúcich
<< predchádzajúci článok
Košickí študenti uspeli vo svetovom finále súťaže Land Rover

Fidesz a opozičný blok MSZP-Párbeszéd zaznamenali rast preferencií - diskusné fórum čitateľov