Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. januára 2021

Finančná správa aktualizovala zoznam daňových dlžníkov, podnikatelia už o potvrdenia nemusia žiadaťFinančná správa zverejnila aktualizované zoznamy daňových nedoplatkov platné ku koncu minulého roka na portáli OverSi.gov.sk, ako aj informácie o ...Zdieľať
dlznici 676x451 26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa zverejnila aktualizované zoznamy daňových nedoplatkov platné ku koncu minulého roka na portáli OverSi.gov.sk, ako aj informácie o daňových dlžníkoch na svojom portáli. Podnikatelia a občania sa tak jednoduchšie dostanú k týmto informáciám a nemusia o ne žiadať pre potreby ostatných orgánov verejnej moci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.


Po vypuknutí pandémie nového koronavírusu sa na základe zákona "lex korona" prestal aktualizovať zoznam daňových dlžníkov. Finančná správa tak chcela zabrániť potenciálnym negatívnym dôsledkom na niektorých daňovníkov. Ustanovenia o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti sa však medzičasom na základe rozhodnutia legislatívneho zboru skončili.

Fyzické a právnické osoby od decembra 2019 nemusia sami iným štátnym, resp. verejným inštitúciám predkladať potvrdenia, že nemajú nedoplatky voči daňovým a colným úradom. "Aj týmto spôsobom zvyšujeme komfort pre našich klientov a prispievame k odbúraniu administratívnej záťaže," dodala Rybanská.


Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa aktualizovala zoznam daňových dlžníkov, podnikatelia už o potvrdenia nemusia žiadať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Buďte šik aj na homeoffice
<< predchádzajúci článok
Vodič so zákazom šoférovať unikal pred policajnou hliadkou, naháňačka sa skončila na poľnej ceste

Finančná správa aktualizovala zoznam daňových dlžníkov, podnikatelia už o potvrdenia nemusia žiadať - diskusné fórum čitateľov