Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2023

Fínsky prezident Sauli Niinistö sa stretol s Volodymyrom Zelenským a diskutovali o ďalšej podpore pre UkrajinuFínsky prezident Sauli Niinistö sa v utorok v Kyjive stretol so svojím ukrajinským partnerom Volodymyrom Zelenským, aby ...Zdieľať
russia_ukraine_war_finland_50797 aa8b5c135ab346bdba507b685359da47 676x443 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Fínsky prezident Sauli Niinistö sa v utorok v Kyjive stretol so svojím ukrajinským partnerom Volodymyrom Zelenským, aby diskutovali o ďalšej podpore Ukrajine.


„Naďalej na mňa robí veľký dojem odvaha a odhodlanie ukrajinského ľudu, vojakov a civilistov. Budú si to pamätať aj nasledujúce generácie,“ napísal Niinistö na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Veľmi sľubné rokovania


Ukrajinský líder potvrdil stretnutie s fínskym prezidentom na komunikačnej platforme Telegram a konštatoval, že rokovania boli „veľmi plodné, podrobné a sľubné“.

Prezidenti podľa Zelenského diskutovali o pomoci pri obrane, o ochrane ukrajinského energetického odvetvia, o spolupráci v európskych štruktúrach a otázkach regionálnej bezpečnosti.

Pomoc za stovky miliónov eur


Fínsko 20. januára oznámilo, že poskytne Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci v hodnote viac ako 400 miliónov eur, ktorého súčasťou bude ťažké delostrelectvo a munícia.

Hodnota celkovej pomoci, ktorú Fínsko Kyjivu od začiatku ruskej vojny na Ukrajine poskytlo, podľa fínskej vlády doteraz dosiahla sumu 590 miliónov eur.Zdroj: Webnoviny.sk - Fínsky prezident Sauli Niinistö sa stretol s Volodymyrom Zelenským a diskutovali o ďalšej podpore pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká armáda má 320 tankov Leopard 2, ale nie je známe koľko z nich je pripravených do boja
<< predchádzajúci článok
Ako sa k referendu o zmene ústavy postavili národnostné menšiny na Slovensku? Výskumníci sa pozreli na dáta podľa obcí