Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júna 2023

Folklórny festival Východná bude tento rok trvať tri dniSúčasťou podujatia budú aj remeselná škola a jarmok, tradičné liptovské halušky i liptovské droby.Zdieľať
Folklórny festival Východná bude tento rok trvať tri dni

Folklórny festival Východná sa tento rok uskutoční v termíne od 30. júna do 2. júla. Návštevníci počas neho uvidia celovečerné programy, predstavia sa víťazi celoštátnych súťaží a pripravené sú aj vzdelávacie programy pre deti a dospelých. 

"Areál amfiteátra vo Východnej privíta prvých návštevníkov v piatok (30. 6.) o 14.00 h a jeho brány sa zavrú v nedeľu (2. 7.) po 16.00 h. Hlavným festivalovým dňom bude sobota (1. 7.), keď sa uskutočnia tri desiatky väčších či komornejších programov. V nedeľu bude festivalová atmosféra pokračovať v rodinnom duchu a tradičný galaprogram v amfiteátri nahradia vystúpenie detských kolektívov na malej scéne, školy tanca a remesiel či rozprávkový automat," priblížil Andrejo.

Dodal, že pre návštevníkov pripravujú program na veľkej aj malej scéne, v etnodome, humne, košiariku, pod Májkou, na tancovisku či na Farme Východná, na obecnom úrade aj v tzv. východnianskej izbe. "Chýbať nebude ani tradičný sprievod obcou," uviedol špecialista pre marketing.

Súčasťou podujatia budú aj remeselná škola a jarmok, tradičné liptovské halušky i liptovské droby. V košiariku budú pripravené detské hry, dielničky a drevený kolotoč.

Folklórny festival Východná organizuje NOC, spoluorganizuje ho obec Východná. Podujatie je najstarším a najrozsiahlejším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru i folklorizmu a vrcholnou prehliadkou folklórneho hnutia.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Folklórny festival Východná 2021 bude online aj vo vysielaní RTVS (12. 4. 2021)
 Jubilejný festival vyvrcholí galaprogramom Vtedy vo Východnej (7. 7. 2019)
 Na festivale Východná 2019 vystúpia Lúčnica, SĽUK aj Ifjú Szivek (3. 6. 2019)nasledujúci článok >>
Prešovský trojičný jarmok 2023 potrvá rekordných šesť dní. Začína už dnes
<< predchádzajúci článok
Po požiari otvorili Galériu J. Kollára v Banskej Štiavnici